Jablonecká Střelnice je zkrátka pro tým z Uherského Hradiště jedním z nejméně oblíbených stadionů. Podaří se jim v neděli zlomit tamní kletbu?

JABLONEC – 1. FC SLOVÁCKO

Neděle 15.00 hodin

Bilance: 21 zápasů – 9 výher, 6 remíz, 6 porážek, skóre 23:17

Oba soupeři v týdnu odehráli náročná pohárová utkání a budou se tak muset rychle přeorientovat na Gambrinus ligu. Lepší nálada panuje v jabloneckém táboře, Severočeši totiž zdolali Plzeň 2:1 a mají tak o krůček blíž k postupu do semifinále. To Slovácko nezvládlo závěr zápasu v Mladé Boleslavi a v odvetě bude muset dohánět dvoubrankové manko (1:3).

Zmíněný duel nepřímo ovlivní i nedělní ligovou řež. Modrobílí totiž podali protest proti výkonu arbitrů a komise rozhodčích proto nahradila původně delegovaného Adama, na kterého si Slovácko stěžovalo, sudím Matějkem.

Fotbalisté Slovácka se zatím na jaře nepotkali s formou, z pěti utkání vyhráli jediné a vydolovali pouhé čtyři body. I proto by s otevřenou náručí přivítali jakýkoliv bodový příspěvek ze severu Čech.

„Víme, že zápasy, které nás nyní čekají (po Jablonci budou následovat duely doma s Plzní a na Slavii – pozn. aut.), nejsou jednoduché, a každý získaný bod pro nás bude úspěch. Budu neskromný, ale chtěli bychom konečně přerušit tu třítýdenní pochmurnou náladu, a proto je mým přáním přivést z Jablonce alespoň bod," přeje si trenér Slovácka Svatopluk Habanec.

Splnit toto přání ale bude pro jeho svěřence nelehký úkol. Domácí totiž bojují přinejmenším o třetí místo, na olomouckou Sigmu ztrácí pouhý bod. Za určitých okolností mají „Peltovci" stále i šanci na titul. Situace tudíž velí Jablonci zvítězit. Je kouč ale ůstává opatrný. „Pokud chceme myslet na třetí příčku, musíme konečně zabrat a vyhrát. Slovácko je nebezpečný tým, připomeňme jeho čtyřbrankovou výhru v Teplicích," varuje Václav Kotal.

Poslední dva vzájemné zápasy rozhodl ve prospěch Baumitu snajpr David Lafata. Ten však bude domácím chybět, neboť už střílí góly za Spartu. „Bez něj jsou v koncovce určitě oslabení, přece jen jim odešel nejlepší střelec soutěže. Nicméně je to stále velmi silné mužstvo, které má spoustu osobností. Ať je to Piták, Beneš, Loučka nebo Třešňák. Tito hráči mají kvalitu, a proto vzhledem k síle soupeře by bylo příliš odvážné prohlásit, že jedeme do Jablonce vyhrát. Ale jak jsem říkal, chtěli bychom bod," zopakoval slovácký lodivod.

Nahrát by mu mohla ještě jedna skutečnost. Soupeř totiž přišel o po Lafatovi i o svého druhého nejlepšího střelce. „Na trávu se dostáváme minimálně, bohužel ani plochy v okolí nejsou teď ideální. Doplatil na to i zraněním Tomáš Čížek, který si podvrknul koleno a bude nám delší čas chybět," prozradil trenér Severočechů Václav Kotal.