Plzeňský trenér Pavel Vrba neskrýval rozpaky nad vydřenou výhrou. "Dnešní utkání pro nás bylo těžké. Soupeř podal velice sympatický výkon. Dělal nám problémy hlavně v pohybu a my jsme nebyli tak přesní v kombinaci. Měli jsme víc přidržet balon vpředu a počkat na nabíhající hráče a v obraně jsem nespokojen s tím, že jsme Slovácko vůbec pustili do brankových situací," hodnotil Vrba.

"Zápas byl nahoru dolů. Musím pochválit brankáře Pavlíka, který nás třikrát podržel. Bez něj mohl výsledek vypadat jinak. Naše ofenziva nebyla tak aktivní a utkání bylo otevřené až do konce. Nejlepším hráčem na hřišti byl na naší straně brankář a to podle mě není nejlepší vizitka pro ostatní," prohlásil kouč Viktorie.

Fanoušci Plzně během utkání připravili choreografii pro trenéra, jenž dovedl Západočechy poprvé k titulu. "Potěšilo mě to. Věřím ale, že chodí na fotbal v takovém počtu kvůli hráčům. Snažíme se hrát ofenzivně a doufám, že se nám i letos povede postoupit do evropských pohárů a navázat na naše vystoupení v Evropě," věří Vrba, jenž se svým týmem ztrácí po dnešní výhře jen čtyři body na vedoucí Spartu.

"Největší favorité zůstávají Sparta s Libercem, jen si od minulého kola otočili pořadí. Myslím si, že pokud chceme hrát o titul, tak musíme vyhrát všechna zbývající utkání. Pak se to může povést. Jakákoli ztráta pro nás znamená konec hry o titul," přesně popsal plzeňské šance na obhajobu sedmačtyřicetiletý trenér.

Trenér Slovácka Miroslav Soukup byl spokojen s předvedenou hrou svého týmu, ale méně už s výsledkem. "Mrzí mě, že jsme tu ten bod neuhráli. Nehraje se sice na zásluhy, ale minimálně za druhý poločas jsme si ho zasloužili,"
prohlásil Soukup.

Rozladila ho prý prohlášení fotbalistů Sparty a Liberce na dresu Slovácka směrem k dnešnímu utkání. "Po včerejšku jsme sem cestovali jako odepisované mužstvo. Nadzvedlo nás, že nás označovali za předem poražené," zlobil se.

"My jsme sem ale nepřijeli jako ustrašené a odevzdané mužstvo. Ve druhém poločase jsme měli i více brankových příležitostí než soupeř," vypočítával Soukup.

Také kouč stříbrné dvacítky z mistrovství světa 2007 chválil plzeňského brankáře Pavlíka. "Vytáhl nám dvě gólové střely. Plzeň ukázala svoji kvalitu a výhru si individuální kvalitou zasloužila. Na druhou stranu mě těší, jakou hrou jsme se prezentovali. Chci hráče pochválit, tímhle směrem chceme jít. Naše hra je příslibem do budoucna a těší mě, že to dnes zvládli i mladí hráči," dodal Soukup.

Plzeň - Slovácko 1:0 (1:0)

Branka: 10. Bakoš. Rozhodčí: Jílek - Filípek, Urban. ŽK: Kolář, Darida - Trávník, Pavelka, Kuncl. Diváci: 9086.

Sestavy: Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Ševinský, Limberský - Horváth, Darida (88. Trapp) - Ďuriš, Kolář, Pilař (90. Berger) - Bakoš (78. Wágner). Trenér: Vrba.

Slovácko: Heča - Kuncl, Trousil, Mezlík, Reinberk - Hlúpik (76. Košút), Daníček, Trávník (82. Franta), Pavelka - Volešák - Ondřejka (67. Kovář). Trenér: Soukup.