Jenže pak ukázal Petr Švancara, proč byl v týdnu vyhlášen nejlepším sportovcem hradišťského okresu a pohotovou dorážkou rozjásal fanoušky modrobílých.

1. FC SLOVÁCKO – JABLONEC 1:1 (0:0)

„Chtěli jsme prodloužit naši vítěznou sérii a bodovat naplno. Jenže jsme pro to dnes neudělali maximum,“ zlobil se trenér Jablonce František Komňacký.

Úplně jiné pocity prožíval jeho domácí protějšek Miroslav Soukup.

„Uhráli jsme velmi cennou remízu. Takový zápas nám může ohromně pomoct. Narozdíl od duelu s Plzní jsme totiž dnes v závěru bod získali a nikoliv ztratili,“ radoval se kouč Slovácka.

Ten po neúspěšném vstupu do jarní části nenechal takřka kámen na kameni, čtvrt hodiny to však vypadalo, že nevsadil na správné koně. Úvod totiž patřil Jablonci, když hlavně Lafata ukazoval velký hlad po dalších gólech.

Poprvé však, k velkému štěstí domácích, mířil přesně do míst, kde stál připravený Filipko, který vzápětí u levé tyče s obtížemi zkrotil i další pohotový pokus severočeského kanonýra.

Pak však pozměněná sestava Slovácka převzala aktivitu a dosavadnímu jarnímu suverénovi bylo pořádně horko. Po odvážném průniku Fujerika se míč dostal ke Švancarovi, který ale z otočky nemířil přesně. Vzápětí rozhodčí Damková zřejmě upřela domácím penaltu.

Na Valentovo nádherné vysunutí si nasprintoval Fujerik, postrčil si míč kolem Špita, který jej podrazil, rozhodčí však na pokyn pomezního Jiříka ukázala domácímu záložníkovi žlutou kartu.

„Špit mi říkal, že na něj nesáhl, že o něj Fujerik zakopl. Na druhé straně tam byl zákrok na Lafatu, a to bylo jiné kafe,“ tvrdil na tiskové konferenci trenér Jablonce.

„Já k tomu neříkám nic, je to na rozhodčích. Jen se mi zdálo, že Damková běžela k penaltě, ale pomezní ji opravil. Tak nevím, kdo má větší pravomoc,“ utrousil Miroslav Soukup.

Slovácko mělo v těchto chvílích výrazně navrch a dotřetice byl blízko gólového úspěchuVolešák, to by ale v bezprostřední blízkosti Špitovy brány musel místo přihrávky (navíc zpackané) zvolit přímou střelu. V další šanci se objevil Švancara, na Valeše, který chvíli předtím nahradil zraněného Špita, ale nevyzrál.

Domácí po přestávce pokračovali v sympatickém výkonu. Hned do dvou tutovek během jediné minuty se díky své rychlosti probil Fujerik, jenže pouze potvrdil svou zoufalovou koncovku v letošní sezoně.

„Jak vyřešit gólovou situaci, to se hráče nedá naučit, to musí mít v sobě. Musí se umět v daný okamžik správně rozhodnout. Kdyby měl takové šance Lafata, tak dal dneska znovu hattrick. Například ve Volešákově případě to asi chtělo více jednoduchosti a přímočarosti,“ krčil rameny domácí kouč.

A tak přišel trest. Odražený balón se dostal k Jarolímovi, a ten jej zpoza šestnáctky s pomocí tyče poslal do sítě – 0:1.

Na domácí jakoby rázem spadla těžká deka, kterou ze sebe ale na poslední chvíli setřepali. Valentovu střelu totiž v poslední minutě nastaveného času dorazil do sítě Švancara a domácí mohli slavit cenný bod – 1:1.

„Odjíždíme zklamaní. Ale byla jen naše chyba, že jsme nepřidali druhý gól a nepohlídali si závěr zápasu. Kdyby se hráči místo na rozhodčí koncentrovali na hru, nemuselo k tomu vůbec dojít,“ podotkl František Komňacký.

„Byl bych hrozně zklamaný, kdybychom dneska prohráli. Kluci totiž předvedli mnohem lepší přístup než v Ústí, zasluží si pochvalu,“ uzavřel Miroslav Soukup.

Branky: 90.+3 Švancara – 57. Jarolím. Rozhodčí: Damková – Jiřík, Peřina. ŽK: Fujerik, Filipko, V. Valenta – Kovařík, Piták. Diváci: 4556.

1. FC Slovácko: Filipko 2 – Kuncl 4, Kordula 2, Mezlík 2, Kubáň 3 – Fujerik 2 (74. Hlúpik), Perůtka 4 (62. Ondřejka 3), V. Valenta 3, Urbánek 3 (83. Nestorovski) – Volešák 3 – Švancara 2. Trenér: M. Soukup.

Jablonec: Špit 2 (34. Valeš 2) – Eliáš, Pavlík 4, Beneš 3, Jablonský 4 – Vošahlík 3 (80. Třešňák), Jarolím 2, Loučka 2, Piták 4, Kovařík 3 – Lafata 3 (90. Hejda). Trenér: F. Komňacký.