K dlouhodobě zraněnému Matůšovi přibyl nejlepší hráč týmu Michal Gonda, k dispozici nebude vykartovaný stoper Richard Hrotek a ani kanonýr Aleš Chmelíček.

Zraněná ruka, kvůli které Chmelíček odstoupil z duelu proti Fulneku, je sice v pořádku, na hřiště jej ovšem nepustí nemoc. „Leží doma s teplotami, jeho start je vyloučený,“ říká smutně kouč Slovácka Ladislav Jurkemik, který ale doufá, že všechno zlé bude nakonec k něčemu dobré. „Valí se na nás sice jedna rána za druhou, v takové situaci se však mužstvu obvykle daří.“

Slovácko i bez Gondy s Chmelíčkem zvládlo už koncovku proti Fulneku. „Vydřené výhry jsou nejcennější. Když se daří, tak není umění vyhrát. Kluci zjistili, že jde vyhrát i bez klíčových hráčů, což by jim mělo zvednout sebevědomí,“ myslí si Jurkemik, který ale uznává, že nahradit zejména Gondu nebude jednoduché.

„Byl to náš nejlepší hráč. Ale na stranách můžeme využít Kubáně a Randu, který se i rozstřílel. Sice neumí tak dobře přejít přes hráče, bojovností se mu však vyrovnají.“ Alespoň jedna dobrá zpráva: první prognózy sice hovořily o tom, že by Gonda měl zase kopnout do balonu až za půl roku, podle trenéra Jurkemika by však měl stihnout zimní přípravu a pro jarní odvety tak není ztracen.

Hradec Králové bude podle domácího kouče podobným soupeřem, jako byl před týdnem Fulnek. „Také chtějí hrát fotbal. Zatím se jim výsledkově rovněž nevede podle představ, ale jsou silní,“ varuje Ladislav Jurkemik, který ovšem věří, že dnes před 19. hodinou vypuknou na hradišťském stadionu oslavy další výhry.

„Ta by nám hodně pomohla. A kdybychom pak ještě uspěli v Ústí nad Labem, vytvořili bychom si dobrou pozici pro jarní část. Boj o postup by nebyl ztracený,“ hledí do budoucna s optimismem.

Předpokládaná sestava Slovácka: Filipko - Němčický, Formánek, Ineman, Lysoněk - Kubáň, Perůtka, Stýskala, Randa - Čtvrtníček, Sládek.