První „fůra práce“ leží na vedení. Slovácko sice absolvovalo úžasnou pohárovou jízdu, během které zůstaly na jeho štítě hned čtyři prvoligové týmy včetně mistrovské Slavie, na druhé straně ale ve II. lize obsadilo až desátou příčku.

Další články o přestupu Slovácka čtěte vpravo v Souvisejících článcích.

I jeden z nejzkušenějších hráčů Tomáš Randa přiznává, že: „Současný kádr na to, aby hrál v první lize důstojnou roli, nemá.“ Posílení mužstva je skutečně nevyhnutelné.

Ředitel 1. FC Slovácko Vladimír Krejčí je si toho vědomý. „Bude pokračovat obměna, kterou jsme začali v zimní přestávce. Na posilách ale pracujeme průběžně, získání licence v tom nehrálo až takovou roli,“ tvrdí ostřílený funkcionář.

Jakékoliv konkrétnější vyjádření na toto téma byste ale z prvního muže Slovácka páčili marně. Na jména zapomeňte úplně. Už v minulém týdnu jsme jako první přinesli informaci, že by do hradišťského klubu mohl zamířit Petr Švancara. „Zatím vám k tomu nemohu nic říct stejně jako k Marku Heinzovi,“ smetl ze stolu jakékoliv spekulace Krejčí. „Máme společně s trenérem připraveny návrhy na posílení mužstva, které předložíme představenstvu. Nemáme neomezené možnosti, rádi bychom ale přivedli dva až tři velmi kvalitní hráče, kteří by byli pro mužstvo výrazným přínosem,“ nastínil pouze Krejčí s tím, že dva zajímaví hráči hráli letos za Zlín.

Ve Slovácku už údajně nepočítají se službami tria Holub, Kazár, Hani. K nim možná přibude i Cleber, ten ovšem z úplně jiných důvodů. Brazilský štírek patřil na jaře k nejlepším hráčům, jenže se asi bude muset vrátit do bratislavské Artmedie, odkud byl ve Slovácku na hostování. Překážkou pokračování jeho angažmá u řeky Moravy je výše odstupného. „Je to velmi dobrý hráč, ale musíme zvážit, kolik si můžeme dovolit za něj vynaložit prostředků, abychom měli i na další posily,“ vysvětluje Vladimír Krejčí.

Příprava mužstva by se příliš neměla lišit od modelu, který byl naplánovaný pro II. ligu. „Možná se hráčům jen zkrátí dovolená o tři dny, kostra přípravy ale zůstane stejná,“ prozradil šéf Slovácka.

Jaký je pohled trenéra Josefa Mazury na posílení hráčského kádru či přípravu mužstva, to se nám nepodařilo zjistit. Celou středu měl totiž vypnuté oba mobilní telefony.