„Všechny tréninky máme venku. Nejsme hokejisti, abychom hráli pod střechou,“ říká v rozhovoru pro Deník Martin Třasák, kondiční trenér mužstva z Edenu. Mimochodem, teplotu měl prý naposledy na základní škole.

Dá se připravit na zápas ve velkém mrazu?
Sezona se posunula kvůli pandemii koronaviru a také kvůli Euru. Na mrazy se pořádně připravovat nedá, i když hráči trénují každý den i v extrémních teplotách.

Slávista Lukáš Provod v zápase Evropské ligy proti Hapoelu Beer Ševa.
Provod o sobě i rozletu Slavie: Je až neuvěřitelné, co si pan Trpišovský dovolí

Využíváte hřejivé masti?
Ano, existují různé hřejivé emulze, ale důležitější je spíš se správně rozcvičit v teple.

Může mráz ovlivnit výkon mužstva?
Není nic příjemného hrát zápas, když je venku minus patnáct. Hůř se s tím vyrovnávají hráči z teplejších krajin. Ti na to nejsou vůbec zvyklí, ale musím říci, že naši fotbalisté se se zimou srovnávají velmi dobře.

Hrozí v zimě víc křeče?
Ani ne. Ve hře v zimě nevidím velký problém. Samozřejmě po zápase je nutné dbát na regeneraci, při které hráči využívají i bazén s ledovou vodou. Vlezou do něj po pás a je dobré, aby tam pak vydrželi aspoň minutu.

Máte v týmu fotbalisty z Afriky. Jak ti snášejí mrazy?
Určitě zimu nemilují. Někteří u nás viděli sníh poprvé v životě. Není to pro ně jednoduché, ale zvládají to výborně. Musí si na to zvyknout, nic jiného jim nezbývá.

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský
Trpišovský je v kurzu. Nejdříve nabídka za balík, teď srovnání s legendou

Je pro sportovní výkon horší zima, nebo vedro?
Těžko říci. Ve vedrech probíhá příprava. To je špatné pro hráče z muslimských zemí. Dodržují Ramadán a při půstu se nesmějí napít.