Diváka na supermoderním stadionu postaveném pro mistrovství světa v Samaře, kde v těchto dnech panují silné mrazy, postihl kolaps deset minut před koncem utkání. Přivolaní záchranáři se snažili fanouška oživit. O jeho život bojovali ještě dlouho po zápase, ale marně.

„Padesátiletý divák se na konci zápasu necítil dobře. Lékaři dorazili včas a půl hodiny prováděli resuscitaci, ale život diváka se nepodařilo zachránit,“ stojí v prohlášení ruské nejvyšší soutěže, která zahájila vyšetřování s domácím klubem ze Samary.

Fotbalista Chelsea Marcos Alonso (vpravo) upozornil na kolaps fanouška na tribuně.
Kolaps fanouška v Premier League. Záchrannou akci rozjeli fotbalisté

Podle předběžných zpráv byla příčinou smrti zástava srdce. Sanitka byla na stadionu, ale celá záchranná akce se odehrála na tribuně. Ironií osudu je, že před dvěma lety zemřel na stejném stadionu a mezi stejnými týmy na zástavu srdce jeden člen pořadatelské služby.

Sobotní tragická událost v Samaře se odehrála krátce po sérii kolapsů fanoušků na britských stadionech během zápasů Premier League. V prosinci došlo ve stejnou noc ke dvěma případům, kdy fanoušci zkolabovali v zápasech Watfordu s Chelsea a Southamptonu s Leicesterem. V říjnu měl srdeční zástavu fanoušek na utkání mezi Newcastlem a Tottenhamem. Ani v jednom případě fanoušek nezemřel.