Po zlatém hokejovém šampionátu se pozornost fanoušků začíná upínat k fotbalovému Euru. Hašek v úterý odtajnil nominaci na evropský šampionát v Německu a národ hned zbystřil. Jak už se stalo v české kotlině koloritem, Haškova volba se neobešla bez rozporuplných reakcí.

Některá jména fanoušky přímo zarazila. Nejvíce hejtů na sítích padalo na obránce Zimu, jehož přestup zpátky do Slavie skončil přímo tragicky. Nejdražší posila v dějinách české ligy dorazila z Itálie absolutně bez formy a každý zápas hořela, přesto pojede na Euro.

Kouč reprezentace Ivan Hašek nominoval tým na Euro:

| Video: Youtube

„Vzít na Euro Zimu, který měl tak katastrofální jaro, že přestal hrát i ve Slavii a trenér jeho psychiku musel „chránit“ posazením na lavičku na úkor Panáka, vítěze double, to je fakt hodně slušnej úlet,“ žasnul na platformě X autor populárního účtu Kingfisher.

Hodně reagovali především sparťanští fanoušci, kteří nechápou, že v nominaci na Euro jsou jen tři šampioni z Letné, zatímco slávistů osm. „Hašan asi neviděl tabulku, nebo se z něj stal slávista. Vlček a Zima před Vitíkem a Panákem (i když Pany asi kvůli zranění). No nechápu,“ divil se například Václav Veselka.

To byl trest, panečku

Hašek nominoval i Kuchtu s Coufalem, staré známé z kauzy Belmondo. Jejich kumpán Jakub Brabec, který s nimi ještě za éry kouče Jaroslava Šilhavého pařil na olomoucké diskotéce před rozhodujícím mačem o postup na ME, se do výběru nevešel, podle kouče z výkonnostního hlediska.

„Nominace repre tak nějak podle očekávání, kouč Hašek projevil odvahu vynechat hříšníky z Belmonda jen v bezvýznamném přáteláku, to byl trest, panečku. Svazový šéf Fousek pochválil tvrdou práci v posledních měsících, to nemá kam uhnout,“ neodpustil si ironický tweet Jaroslav Plašil, redaktor Českého rozhlasu.

„Já nemám problém s tím, že alkokluci z Belmonda jedou. Je potřeba postavit to nejlepší, co máme. Ale ta chemie v kabině bude určitě úžasná, když jim Kuchtič takhle podkuřuje,“ napsal na síť X parodický účet jakéhosi Franca Šilhavého.

Sparťanský útočník Kuchta totiž rozdmýchal emoce ještě před před samotnou nominací, když pošpinil svůj bývalý klub. „Slavii bych klidně vymazal,“ pronesl v rozhovoru pro web sport.cz.

Podle bývalého ligového fotbalisty Petra Nerada kouč Hašek dostatečně nevyužil potenciál nominace, která se rozšířila z 23 na 26 hráčů. „Chybí mi alternativa za Juráska. Při možnosti širší nominace jsem čekal vzít vždy post za post. Jako třeba v podání Červa,“ napsal na X někdejší mládežnický reprezentant a zmínil jediného nováčka v reprezentaci Lukáše Červa z Plzně. „Jinak se taková nominace dala čekat. U některých jmen jsou otazníky, ale Ivan Hašek má plán dopředu. Nezbývá, než věřit.“

Ostatně, i kritika a leckdy až panika české veřejnosti po nominaci kouče hokejové reprezentace Radima Rulíka před mistrovstvím světa se ukázala jako zbytečná a přehnaná. Podceňovaný tým jak známo dokráčel až k titulu.