Fotbalisté Leicestru ztratili při sobotním domácím střetnutí nečekaně body, když s West Hamem United jako favorité pouze remizovali 1:1. Pro fanoušky to ale zdaleka nebyla nejsmutnější událost toho večera.

Několik desítek minut po skončení střetnutí anglické Premier League, když už byly tribuny prázdné, se přímo z trávníku vznesl vrtulník. Jako pasažér v něm jako obvykle seděl majitel klubu, thajský miliardář Vičaj Srivadtanaprapcha. Tentokrát však domů do Londýna nedoletěl.

Helikoptéra v klubových bílomodrých barvách se nedaleko od stadionu zřítila. A později bylo potvrzeno, že Srivadtanaprapcha v troskách stroje zahynul. Nehodu nepřežili ani další čtyři pasažéři.

"S nejhlubším smutkem a zlomeným srdcem musíme potvrdit, že náš předseda Vičaj Srivadtanaprapcha byl mezi těmi, kteří tragicky přišli o život při pádu vrtulníku u stadionu. Nikdo z pěti lidí na palubě nepřežil," stojí v prohlášení, jímž klub smutnou událost definitivně potvrdil.

Zisk titulu byl prvotřídní senzací

Thajský boháč koupil klub před osmi roky. Předloni pak Lišky pod jeho vládou šokovaly sportovní světa jednou z největších senzací posledních let. V konkurenci veškerých velkoklubů dokázaly ovládnout Premier League a získat mistrovský titul. K historickému úspěchu pomohly miliardy, které bohatý muž do klubu investoval. Vybudoval velkolepé zázemí, přivedl uznávaného kouče Ranieriho i řadu posil.

"Slovy nelze popsat, jak se nyní cítím. Byl to opravdu skvělý a milující chlap, který bude chybět nám všem. Nikdy nezapomenu, jak mě podporoval nejen v klubu, ale i při mistrovství světa," napsal na sociálních sítích stoper Leicesteru a anglické reprezentace Harry Maguire.

"Těžko hledám správná slova. Pro mě to byl neskutečný chlap s obrovským srdcem a duše našeho klubu. Díky za vše, co pro nás udělal," přidal se útočník Jamie Vardy.

Srivadtanaprapcha patřil mezi pětistovku nejbohatších lidí světa a nijak to neskrýval. Za titul věnoval hráčům nadupané sportovní káry BMW, přičemž jedno auto stálo kolem tří milionů korun.

Fotbalistům teď vozy zůstanou jako památka na muže, který jim v kariéře pomohl k největšímu úspěchu.