Jen dvě branky nabídl dvojzápas úvodního kola vyřazovací části Evropské ligy mezi Leicesterem a Slavií. A o obě se navzdory snad všem předpokladům postarali Pražané. Fotbalisté z Edenu si vysloužili postup do osmifinále a Angličané jsou doma na pranýři.

„Bezzubé Lišky vyřazeny, kletba pokračuje,“ píše například web The Sun, který tím naráží na nelichotivou bilanci v evropských pohárech, kterou se může „pochlubit“ klubový manažer Brendan Rodgers.

Slávisté se radují z výhry nad Leicesterem.
Senzační triumf. Slavia dobyla Leicester a je v osmifinále Evropské ligy

Anglický kouč už popáté stanul mezi posledními dvaatřiceti celky pohárové Evropy, avšak ani jednou se mu tuto hranici nepodařilo překonat. Dvakrát narazil s Liverpoolem, dvakrát se Celticem Glasgow a nyní neprolomil prokletí ani na lavičce Leicesteru.

Šampion Premier League z roku 2016 byl přitom v dvojutkání velkým favoritem, patřil dokonce k aspirantům na titul v celé soutěži, vždyť disponuje znamenitou formou. Lukáš Provod s Abdallahem Simou, kteří se postarali o góly v odvetě, a s nimi samozřejmě i celá Slavia, však byli jiného názoru.

„Velmi dobrý výkon Slavie,“ má jasno bývalý reprezentant a nyní populární glosátor fotbalového dění Gary Lineker, jenž pochází z Leicesteru. Svůj klub nešetřil.

Na BBC poukázali i na Tomáše Součka s Vladimírem Coufalem, nedávné slávisty, kteří nyní okouzlují ostrovní fotbal v dresu West Hamu. Po tomto vítězství by prý mohla Premier League znovu vybrakovat Eden. "Zejména Sima vypadá jako skutečný přínos," píší například o hráči, kterému je přitom stále teprve devatenáct roků. 

Komentátoři britské stanice referovali o průběhu hry s humorem - například o střele střídajícího Oscara Dorleyho řekli, že by ji zneškodnilo i koťátko.

Ale to byla maličkost. Víc se řešil Rodgers a taktika. „Je to moje zodpovědnost. Vybral jsem si tým a ten nefungoval tak dobře, jak bych si přál. Zasloužili si postoupit a my se z toho musíme poučit. Nebyli jsme dost dobří,“ vysekl poklonu Slavii a zároveň neušetřil kritice i sám sebe Rodgers pro Daily Mail.

Leicester - Slavia: radost z druhé branky
Neskutečná euforie. Slávisté křepčili i se Součkem, příště chtějí opět do Anglie

Slavia se může těšit na los osmifinále Evropské ligy. Ten je na programu už dnes od 13 hodin a v osudí nebude kromě Slavie chybět třeba Manchester United, Arsenal, AC Milán či Tottenham a další věhlasné celky.