„Zasloužená prohra, která má svoje důvody, jako jsou naše špatná organizace v obranné fázi, chování po ztrátě míče a také ztráty ve druhém poločase,“ říká trenér Slovácka Martin Svědík.

Moravané doplatili také na absence důležitých hráčů. V sestavě chyběl zraněný Petržela, jen mezi náhradníky zůstali Hofmann s Havlíkem nebo Daníček. „Museli jsme udělat nějaké neplánované změny, které velmi uškodily naší organizace hry,“ uvedl Svědík.

„Nechci se na to vymlouvat, ale mužstvo je na něco zvyklé a zrovna v takto těžkém zápase to bylo strašně znát,“ přidává.

Navíc kvůli zranění musel hned v první půli střídat zraněný útočník Mihálik.

„Hráče jsme v reprezentační pauze dávali strašně těžko do kupy. Petržela vypadl už ve středu, další ztráty byly neočekávané, takže jsme museli sestavu narychlo měnit. Někteří kluci odehráli takto velký zápas poprvé,“ upozorňuje Svědík.

Fotbalisté Slovácka prohráli na Spartě 0:5.
Slovácko schytalo na Letné debakl. Brankář Heča dostal se Spartou pět branek

Na mysli má hlavně stopera Srubka. Mladý zadák ve středu pomohl juniorce k výhře nad Blanskem, v neděli večer čelili nejlepšímu útoku ligy.

Letenští rozhodli o vítězství už v prvním poločase, kdy se postupně trefili Veljko Birmančevič, Tomáš Wiesner a Lukáš Haraslín.

„Bohužel jsme brzy dostali gól a Sparta nabrala sebevědomí. My jsme se po ztrátě míče chovali strašně špatně, situace jsme nedohráli, přitom jsme měli spoustu času i místa zpevnit obranu, zformovat se. Naše chování po ztrátě míče bylo u všech tří branek špatné,“ ulevil si hostující kouč.

Po změně stran upravili skóre opět Birmančevič a střídající Victor Olatunji. „Ve druhém poločase jsme chtěli zastavit gólostroj Sparty, Daníček ale špatně rozehrál a Trávník ztratil balon. Soupeř už byl tak rozjetý, že se s ním už velmi těžko hrálo. Měli jsme sice nějaké šance, ty jsme ale nevyužili,“ štve Svědíka.

Tým z Uherského Hradiště prohrál po čtyřech kolech a klesl na páté místo. Obhájci titulu se vrátili do čela tabulky o skóre před městského rivala Slavii, na jehož hřišti se představí za týden.

Slovácko v sobotu doma přivítá nováčka z Karviné.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...