„V mistráku by to samozřejmě bylo lepší, ale je to takový první krůček. Jsem za něj rád,“ přiznává pro klubovou televizi sváteční střelec.

Navrátilovi branku přál kompletní tým. Radost ve čtvrtek měli opravdu všichni. Branku slavili nejen hráči na trávníku, ale i kompletní střídačka. „Trápení bylo dlouhé,“ přiznává bývalý fotbalista Olomouce či Liberce. „Teď jde o to, abych se trefil i v mistráku. To by mě potěšilo ještě víc,“ přidává s úsměvem.

Rána proti Esbjergu mu ale sedla. „Odražený balon jsem si trošku přiťukl a z jedné se snažil to trefit k tyči. Po větru to tam naštěstí zapadlo,“ líčí Navrátil.

Pojistku v bojovném utkání pak ve druhé půli přidal záložník Daníček. Kapitán Slovácka potrestal faul na Petrželu a s přehledem proměnil pokutový kop.

Celek z Uherského Hradiště tak herní soustředění v Turecku zakončil vítězstvím nad třináctým týmem dánské nejvyšší soutěže v poměru 2:0. „Byl to náročný zápas. Hlavně povětrností podmínky byly špatné,“ přiznává „Navrc“.

Moravané se proti agresivnímu soupeři na těžkém terénu složitě prosazovali. „Dánové nás dobře dostupovali, těžko se s nimi hrálo. Ani odskok míče nebyl ideální. Balon byl hodně nahoře, ale zápas jsme nakonec výsledkově zvládli,“ těší Navrátila.

Že byla generálka na Ostravu složitá, potvrzuje také stoper Michal Kadlec. „Foukal vítr, terén byl trošku horší. Důležité ale je, že jsme se s tím popasovali,“ uvedl zkušený zadák.

Podle bývalého obránce Sparty, Leverkusenu nebo Fenerbahce Istanbul ale zápas splnil účel. Utkání ovšem i přes výhru 2:0 ukázalo jisté nedostatky. „Zapracovat musíme na standardních situacích, při kterých nás soupeř ohrozil,“ ví dobře Kadlec.

Dánský tým si proti Slovácku vytvořil několik velkých šancí, gólman Trmal ale spoluhráče podržel a proti Esbjergu neinkasoval. „Od toho tam je, aby chytil i něco navíc,“ vtipkoval Kadlec.

Brankáře ale oprávněně chválil. „I Víťa Nemrava minulý zápas předvedl dobrou práci. Nejen zásluhou gólmanů, ale i celé obrany jsme neinkasovali. Dobrý byl také útok. Dali jsme pár gólů, tak doufám, že si to přeneseme i do ligy,“ přeje si.

Po náročném pobytu na Turecké riviéře se však už těšil domů na přítelkyni a malého synka. „Bylo to dlouhé. Snad všechno bude bez komplikací,“ doufá. „S vítězstvím se nám určitě bude lépe vracet domů,“ ví dobře.

Společně s rodinou si užije krátké volno a od pondělí se začne s týmem chystat na Baník.

Ostrý jarní start se totiž nezadržitelně blíží.