Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje totiž poslala slezský tým kvůli šíření onemocnění covid-19 v mužstvu na deset dnů do karantény. O náhradním termínu zatím nebylo rozhodnuto. LFA o tom informovala v tiskové zprávě.

Problémy s koronavirem postihly Slezany už před reprezentační přestávkou, kdy kvůli pozitivnímu testu vypadli pro zápas v Příbrami brankáři Jan Laštůvka s Viktorem Budinským a trenér Luboš Kozel.

Další preventivní testy v tomto týdnu odhalily v mužstvu větší výskyt nakažených. Baník tak nebude moci odehrát jak nejbližší domácí utkání se Slováckem, tak i to další proti Liberci.

„Rozhodnutí hygieniků respektujeme. O náhradních termínech se bude jednat,“ uvedl na klubovém webu výkonný ředitel FC Baník Ostrava Michal Bělák.

Fotbalisté Slovácka tak již podruhé na podzim doplatilo na nákazu u svého soupeře. Už v září neodehráli domácí duel s Příbramí, nyní si musí počkat i na střetnutí v Ostravě. V letošní sezoně FORTUNA:LIGY byl odložený ještě zápas Českých Budějovic s Bohemians 1905.

V Ostravě se nebude hrát ani za týden, kdy byl na programu duel Baníku se Slovanem Libercem.