Jak na neolympijské pětistovce, tak i na olympijském kilometru nakonec postoupili do finále B.

Na kratší pětisetmetrové trati skončila česká dvojice čtvrtá, na kilometru byla pátá, takže celkově obsadila třináctou a čtrnáctou příčku.

„Jejich reprezentační kolegové dosáhli skvělých výsledků, čímž potvrdili vysokou úroveň české rychlostní kanoistiky,“ vyzdvihl víkendové výsledky trenér a předseda klubu TJ Ostrožská Nová Ves Vít Pjajčík.

Největší české naděje v rychlostní kanoistice pro olympijské hry v Tokiu vstoupily do sezony medailovými úspěchy. Kajakář Josef Dostál obsadil na Světovém poháru v Szegedu na kilometru druhé místo, kanoista Martin Fuksa skončil třetí. V obou závodech zvítězili němečtí reprezentanti - kajakář Jacob Schopf a kanoista Conrad-Robin Scheibner.

Deblkajak Josef Dostál, Radek Šlouf zase skončil na olympijském kilometru těsně druhý. Prohráli o pouhých devět setin sekundy s úřadujícími mistry světa Maxem Hoffem a Jacobem Schopfem a slaví největší společný úspěch.

Vylepšili čtvrté místo, které právě v Szegedu obsadili před dvěma lety na mistrovství světa, a potvrdili svou nominaci pro olympijské hry v Tokiu. Dostál získal v Maďarsku druhé stříbro po sobotním individuálním závodě.

Nejlepší společný výsledek ve světové konkurenci na deblkanoi zajeli Martin a Petr Fuksovi, kteří na rovněž olympijském kilometru obsadili čtvrtou příčku. Dělili se o ni s Poláky Wiktorem Glazunowem a Tomaszem Barniakem, s nimiž měli navlas stejný čas. Zaostali o 3,83 sekundy za vítěznou německou posádkou Sebastian Brendel, Tim Hecker.

Nově složený elitní čtyřkajak Jakub Špicar, Daniel Havel, Vilém Kukačka, Jan Vorel, obsadil na olympijské pětistovce pátou příčku se ztrátou jedenácti setin na bronzové Bělorusy. Vyhráli Španělé. Deblkajak Štěpánka Sobíšková, Barbora Galádová skončil osmý na sprinterské dvoustovce.

Autor: Milan Těthal