„Je to škoda. Kali mě to výborně posunul, já jsem si to bohužel dal trochu dál od nohy. Sice jsem byl u míče o něco dřív než brankář, ale už jsem to nedokázal pořádně zvednout,“ litoval po neproměněné příležitosti dvaadvacetiletý forvard.

Domácího fotbalistu zahozená tutovka štvala, neboť v samotném závěru zazdil obrovskou šanci také střídající Juroška a celek z Uherského Hradiště se ve 25. kole FORTUNA:LIGY rozešel s Jabloncem bez branek. „Jako ztrátu to neberu. Jablonec je silný tým, remízu bereme,“ uvedl Zajíc.

Moravané byli v nezáživném duelu nakonec blíže triumfu. „Kdyby dal Honza Juroška gól, tak jsme vyhráli,“ uvědomuje si Zajíc.

Jinak se diváci spíše nudili. Děj se po většinu času odvíjel ve středu hřiště. Žádný z týmů neměl výrazně navrch. Kombinace i pohledných akcí bylo málo. Zato osobní souboje dominovaly. „Nebyl to nijak líbivý fotbal, ale všichni do toho šli naplno. Nikdo nic nevypustil,“ říká rodák ze Suchovských Mlýnů.

Slovácku ani maximální snaha vytoužené tři body nepřinesla. Parta kouče Svědíka hrála potřetí za sebou nerozhodně a v tabulce dál zůstává na jedenáctém místě.

Fotbalisté Slovácka (v bílých dresech) ve 25. kole FORTUNA:LIGY proti Jablonci
Remízové období trvá. Slovácko hrálo s Jabloncem bez branek
Fotbalisté Slovácka (v bílých dresech) ve 25. kole FORTUNA:LIGY proti Jablonci
Jednoznačně jsem to měl proměnit, říká o své tutovce Jan Juroška