„Věděli jsme, že můžeme ještě postoupit do první desítky, ale měl jsem takové tušení, že Teplice už si tu skupinu o poháry pohlídají,“ povídal útočník Tomáš Zajíc.

Na Slovácko čeká postupně Příbram, Bohemka, Opava, pražská Dukla a na závěr Karviná. Hned třikrát se představí na domácím trávníku. „Podle mě to bude velká výhoda, vždycky se nám hraje líp doma. Fanoušci nás poženou za vítězstvím. Osobně věřím, že vyhrajeme všechny tři domácí zápasy,“ tvrdí odhodlaně Zajíc.

V neděli se Slovácko představí v první záchranářské bitvě proti Příbrami. Podle statistik by to měl být pro domácí docela příjemný soupeř. V letošním ligovém ročníku vyhrálo Slovácko oba zápasy s parádním skóre 5:0. V každém duelu se trefil také Tomáš Zajíc.

„Jsem rád, že se mi proti Příbrami daří a chci dát gól i teď. Vždycky jdu na hřiště s tím, že chci vstřelit branku,“ říká, ale jedním dechem upozorňuje, že to nebude vůbec lehké utkání. „Nechtěl bych mluvit o nějakém příjemném nebo nepříjemném soupeři, každý zápas ve skupině bude strašně těžký. My budeme chtít za každou cenu urvat tři body.“

Devět bodů ztrácí poslední pražská Dukla na patnáctou příčku, která zaručuje baráž a možnost záchrany.

Jak vidí situaci před sérií zápasů o záchranu Tomáš Zajíc? Kdo sestoupí a kdo půjde do baráže? „Dukla už ztrácí hodně bodů, asi sestoupí. Dál raději tipovat nebudu. Hlavně se musíme zachránit my, a to pokud možno co nejdříve,“ přeje si.

Vyrovnávací branka Tomáše Zajíce proti pražským Bohemians byla šestou trefou slováckého forvarda v letošním ročníku FORTUNA:LIGY. V klubové tabulce střelců se dotáhl na kapitána Vlastimila Daníčka, který dal ovšem čtyři branky z pokutových kopů. Postavil by se k penaltě i Tomáš Zajíc?

„Trenér určil jiné hráče, takže bych kopat nešel. Jedině že by nebyl ani jeden určený hráč už na hřišti,“ úplně se nezříká možné situace odchovanec fotbalu ve Velké nad Veličkou.

V loňské sezoně nastřílel slušných osm ligových branek. Má nějaký plán na překonání svého loňského maxima? „Celou předsezonní přípravu jsem byl zraněný, naskočil jsem někdy od čtvrtého kola. Nebyl jsem v dobré kondici. Věřím, že jsem zpátky v plné síle, chtěl bych dát ještě minimálně tři branky,“ říká na závěr muž, který vstřelil celkem 19 ligových branek.