Poprvé se ze vstřelené branky radoval už šest minut před poločasem, jenže jeho nadšení trvalo sotva pár desítek sekund. Po poradě s videorozhodčím mu hlavní arbitr gól pro ofsajd neuznal. Šest minut před koncem se po parádní nahrávce Havlíka trefil znovu, tento vyrovnávací gól už platil. Když v nastavení přidal Havlík z penalty vítěznou trefu, tak mohl Tomáš Zajíc společně s mančaftem slavit překvapivou výhru Slovácka. „Fantastické. Tyt body mají pro nás cenu zlata,“ přiznal spokojený Zajíc.

Pojďme k vaší první neuznané brance. Jak jste viděl tu situaci?
Tak asi tam byl ofsajd, podle videa byl, je to škoda.

Druhý pokus už vám vyšel. Jak padla ta branka?
Mára Havlík to dával krásně na zadní tyč, myslím, že jsme na sebe trošku mrkli. Bylo to docela vysoko, nebylo to úplně jednoduché. Naštěstí to tam ve skluzu padlo.

Dokázali jste otočit zápas, to se dříve nedělo. Čím to bylo?
Pomohla nám červená karta Sparty, celý stadion začal neskutečně povzbuzovat. První branku jsme tam nějak dotlačili, pak jsme měli i kus štěstí a dali penaltu. Sparta penaltu nedal, byl to bláznivý zápas.

Byl jste i u první červené karty. Co se tam stalo?
Kanga se po mně ohnal loktem, rozbil mi pusu a nos. Asi jasná červená.

A co ta druhá červená Sparty?
Druhé vyloučení jsem vůbec neviděl. Byl jsem překvapený, že jde ven Čivič a ještě máme penaltu. Osobně jsem to vůbec nečekal.

Poprvé se hrálo na Slovácku za asistence videorozhodčího. Jak se vám to zamlouvalo?
Bláznivý zápas. Ale asi zasloužená výhra. Dali jsme tam prostě všechno, srdíčko. Sparta nedala dvě penalty, my jsme měli taky nějaké šance. Mohli jsme vyrovnat i dřív. Heča nás trošku zná, tak nám to chytal. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Dali jsme do toho všechno, hlavně srdíčko.

Na co jste myslel, když Sparta kopala v nastavení penaltu?
Modlil jsem se, ať to kopne někam. Hlavně ne na bránu. A vyšlo to. Viděl jsem, že Ristič nehrál od začátku, tak jsem věřil víc, že to nedá.

Ze dvou těžkých zápasů jste uhráli šest bodů. Jak moc se mužstvo pod trenérem Svědíkem změnilo?
Už nemáme padesát nahrávek dozadu. Jdeme přímočaře dopředu a už tam nejsem sám. Takže mám konečně víc síly do útoku. Přebíráme balony nahoru a ne dozadu. Nerozehráváme tisíckrát dokola s gólmanem. Hned to kopneme dopředu.