„Ve čtvrtek a v pátek jsem měl zvýšenou teplotu, moc dobře jsem se necítil. Nakonec to dobře dopadlo. Dal jsem gól, máme tři body, to je nejdůležitější,“ povídal po zápase forvard Slovácka a popisoval svoji branku.

„Balon letěl do vápna, někdo křičel, pusť, ale nepustil jsem ho. Chtěl jsem to dát do protipohybu gólmana, moc mi to nesedlo, ale nakonec to doklouzalo do branky.“

Trenér Martin Svědík i přes menší zdravotní komplikace Tomáše Zajíce ukázal před zápasem právě na kmenového hráče Slovácka. Zkušený Filip Hološko tak zůstal jenom na lavičce.

„Člověk musí znát věci, které jsou kolem týmu. Filip k nám přišel nepřipravený a trvá spoustu času, než si na tenhle náročný styl zvykne. Dostal příležitost v Teplicích, kde nás nepřesvědčil. Chtěl jsem Příbram honit, nechtěli jsme na nic čekat. Do takového stylu se nám víc hodí Zajda (Tomáš Zajíc). Každý zápas se dostane do nějaké šance, jen má problém ji proměnit. Sázeli jsme na to, že tu šanci promění – to se nám vyplatilo,“ vysvětloval nominaci kouč domácích.

Výhrou oživilo Slovácko znovu naděje na účast ve skupině, která bude bojovat o evropské poháry. Ve dvou zbývajících zápasech schází v uvozovkách maličkost. Uhrát šest bodů. Tomáš Zajíc si myslí, že to není nereálné. „Hrajeme pořád o tu desítku. Věřím, že kdy dvakrát vyhrajeme, tak jsme tam,“ říká na závěr odhodlaně útočník Slovácka.