Brzký odpolední začátek nevyhovuje divákům, ale ani hráčům, nelíbí se ani zástupcům klubu.

„Stačí se v tuto hodinu jít projít ven a zjistíte, že to není nic příjemného. Také se Salcburkem jsme hráli ve tři a byla pořádná výheň. Navíc stadion v Uherském Hradišti je tak specifický, že když zapadá sluníčko, tak vám ze strany svítí přímo do očí,“ líčí kapitán Slovácka Michal Kadlec.

Také trenér Martin Svědík by hrál v letních měsících raději večer, pod umělým osvětlením, když se trošku ochladí a není takové vedro.

„Čas patnáct hodin je nešťastný pro hráče, ale i pro nás trenéry a taky diváky,“ má jasno.

Vedení klubu ale nemůže začátek utkání nijak ovlivnit. „Určuje ho televize a my s tím nic nenaděláme,“ ví dobře také Kadlec.

„Samozřejmě znám daleko příjemnější časy,“ přidává.

Záložník Michal Trávník podepsal ve Slovácku smlouvu do léta 2026.
Hostování se změnilo v přestup. Trávník se stal definitivně hráčem Slovácka

Slovácko by před svým publikem nejraději hrávalo v sobotu v devatenáct hodin.

„Z minulosti máme odzkoušené, že je to pro nás nejlepší čas,“ prohlásil výkonný ředitel klubu Petr Pojezný. „Bohužel za poslední sezonu jsme tak hráli asi jenom dvakrát,“ trpce se pousmál.

Profesionální kluby v Česku si oproti těm z nižších soutěží určovat termín domácích zápasů nemohou. „Tím, že podepíšeme smlouvu s LFA, jsme odkázaní na rozhodnutí lidí z televize. Ti nám pouze sdělí, kdy hrajeme,“ vysvětluje Pojezný.

Funkcionáři vadí, že peníze z televizních práv nejsou v tuzemsku tak velké jako v jiných evropských zemích. „Letos částka, která je na mizerné výši, zůstává stejná jako minulý rok, ale máme příslib, že by se mohla v dalších letech zdvojnásobit nebo i ztrojnásobit, ale momentálně je to nešťastné pro všechny strany,“ dodal ředitel Slovácka.