„Slavia vyhrála zcela zaslouženě, dala tři branky, my žádný. Velký díl na tom měl náš ustrašený začátek, který byl z naší strany velice špatný,“ prohlásil Svědík.

První dva góly Pražanů vstřelil v úvodní půlhodině obránce Ondřej Kúdela. Odchovanec Slovácka poprvé v jednom utkání nejvyšší soutěže skóroval dvakrát.

Kapitán sešívaných už ve druhé minutě proměnil penaltu nařízenou za faul držení Hofmanna, vzápětí se parádně z voleje trefil po Lingrově rohu a nedůrazném obranném zákroku Kadlece.

„Ráz utkání určil úvod,“ má jasno Svědík.

„Vstoupili jsme do utkání strašně a s přílišným respektem k soupeři. Báli jsme se hrát, kombinovat, prostě něco vytvořit. Čekali jsme jenom na to, zda nás soupeř potrestá, což se stalo po dvou standardních situacích,“ čílil se Svědík.

Špatný nástup ani tak nepřičítal dlouhé pauze způsobené odloženým domácím duelem s Příbramí, jako spíš nekoncentrovaností a zbabělostí.

„Určitý herní výpadek se možná mohl na naší hře projevit, ale na to se nechci vymlouvat. Na zápas jsme se dobře připravovali. Věděli jsme, že Slavia domácí zápasy vždy rozhoduje hned zkraje. Že dává brzy gól a že má výborné standardní situaci. My jsme tomu bohužel podlehli. Začali jsme hrát až po po druhém gólu, což na Slavii nestačí,“ ví dobře kouč Slovácka.

Záložník Slovácka Lukáš Sadílek.
Bez gólu nemůžeme na Slavii uspět, ví záložník Slovácka Sadílek

Moravané se ve druhé půli zvedli a taky několikrát zahrozili. Ve 49. minutě po Daníčkově centru hlavičkoval Sadílek a míč se od pravé tyče odrazil do levé. O osm minut později pomohlo domácímu gólmanovi Kolářovi i břevno po technické střele Petržely.

Slovácko, které před týdnem nehrálo zápas s Příbramí kvůli koronaviru ve středočeském týmu, se po změně stran výrazně zlepšilo a v Edenu mělo až nezvykle dost šancí. V další z nich vychytal Kolář Sadílka.

„Náš výkon postupně gradoval, vytvořili jsme si i nějaké šance. Bohužel v zakončení se projevila naše nekvalita,“ povzdechl si Svědík, „Zatímco Slavie svoje šance promění, my ani ze čtyř dobrých věcí branku nedáme,“ mrzí hostujícího kouče.

Podle trenéra Slovácka je zakončení hlavně věcí kvality a sebevědomí.

„A právě v tomto jsme selhali,“ má jasno.

„Pokud chcete se Slavií hrát rovnocennou partii, musí se vám sejít úplně všechno. Musíte mít i štěstí, kterému ale musíte jít naproti, což my jsme nešli,“ přidal zklamaně.

V nastaveném čase uzavřel skóre střídající Lukáš Provod, když z přímého kopu z úhlu zaskočil nejistého Nemravu.