Úterní zápas proti třetiligovému Benešovu byl přece jenom o level těžší kalibr jako utkání v Novém Městě na Moravě.

„Docela těžký terén, domácí dali první gól, který je povzbudil. Jsem rád, že jsme utkání zvládli. Ty zápasy nejsou vůbec jednoduché,“ dobře ví nejlepší pohárový střelec Slovácka.

„Proti Vrchovině jsem dal dvě branky, teď jsem se trefil jednou, ale nejdůležitější je, že jsme postoupili a utkání zvládli jako tým. Ve finále jsme mohli vyhrát i větším rozdílem,“ narážel Jan Kalabiška na tyčku Lukáše Sadílka.

V sobotu čeká na svěřence trenéra Martina Svědíka olomoucká Sigma.

Mužstvo, které je na páté příčce tabulky v letošní sezoně doma ztratilo jenom remízou proti Karviné.

Slovácko se proti Benešovu naladilo na vítěznou vlnu a bude chtít něco urvat také na Hané. „Každá výhra vás potěší a zvedne vám sebevědomí. Doufám, že to bude v sobotu proti Sigmě vidět. Rozhodně se nechceme z Olomouce vracet s prázdnou,“ přeje si ofenzívně laděný hráč Slovácka.

Poslední tři zápasy Slovácko na Andrově stadionu nebodovalo a dokonce nevstřelilo ani gól. Jakou má bilanci Jan Kalabiška proti aktuálně pátému týmu tabulky?

„To vůbec netuším. Takovou statistiku si nevedu, ale bude to zhruba plus mínus na nule. V Olomouci je fotbalové prostředí, hraje se mi tam dobře, na zápas se těším,“ řekl na závěr rodák z Mělníka.