„Hlavně manželka tam má větší část rodiny. Dědu, tety, sestřenice … Dlouho jsme tam nebyli, navíc žádný z nich ještě neviděl malého synka, takže se tam těšíme,“ říká Nguyen.

Po hektickém půlroku cítí, že potřebuje odpočinek, trochu relaxu. V Dubaji i ve Vietnamu, kde má předky, si užije tepla i sluníčko vrchovatě. Zpátky do zimy se vrátí nejen opálený, ale i odpočatý. „Byl jsem příjemně překvapený, že majitel dodržel slib a pobyt v Dubaji nám uhradil. Jelikož odtud letíme do Vietnamu, budeme skoro měsíc v teple, což je pro mě ideální,“ pochvaluje si.

Vánoce prožije už v Česku. Na Moravu se vrací devatenáctého prosince.

I když nejkrásnější svátky v roce příliš neprožívá, kvůli manželce a dětem bude v pozoru a vzorně asistovat. „Samozřejmě budeme mít stromek, jídlo. Nakoupíme spoustu dárků, ať má malý co rozbalovat,“ směje se.

Třicetiletému brankáři stačí, když bude s rodinou. Nic velkého nepotřebuje. I když v sezoně měl frmol a byl pořád na hřišti či na cestách, nyní už má klid.

Po skončení podzimní části si užil dva hokejové zápasy, sleduje také mistrovství světa ve fotbale.

„Manželka mi sice vždycky začne nadávat, že se dívám jenom na televizi, ale když si hraji s malým, na pozadí vždycky běží fotbal,“ přiznává s úsměvem.

Stoper Slovácka Tomáš Břečka při zápase třetí ligy proti Kvítkovicím.
Místo do Dubaje k porodu. Fotbalista Slovácka Břečka vyhlíží narození syna

Mezi Ngyuenovi oblíbence patří hlavně gólmani Lloris a Schmeichel. Právě s dánským kolegou se potkal i při zápase Evropské konferenční ligy. Syn legendárního gólmana totiž působí ve francouzském Nice, se kterým se Slovácko dvakrát střetlo. Schmeichel však odchytal pouze první duel, v Uherském Hradišti byl jenom mezi náhradníky. „Je to můj vzor. Jsem rád, že jsme si vyměnili i dresy,“ říká.

Dánsku ale bývalá jednička Liberce a Vlašimi nefandí.

Odchovanec Sparty v Kataru sleduje hlavně velké týmy, jako jsou Brazílie, Argentina či Francie.

Nguyen tak na vrcholné akci uvidí i borce, které potkal při podzimní jízdě Slovácka v evropských pohárech. Moravané mají za sebou úžasný rok. Po triumfu v MOL Cupu sice vypadli v předkole Evropské ligy s Fenerbahce Istanbul, ale následně vyřadili AIK Stockholm a poprvé v historii se probojovali do základní skupiny Konferenční ligy.

„Je to obrovský úspěch pro celý klub. Hlavně díky tomu musíme podzim hodnotit úspěšně,“ ví dobře Nguyen.

I když tým z Uherského Hradiště kvůli nabitému programu v lize ztrácel, nakonec v nejvyšší soutěži přezimuje osmý s minimální dvoubodovou ztrátou na čtvrtou Olomouc. Navíc po výhře nad Mladou Boleslaví Slovácko dál zůstává v MOL Cupu, kde obhajuje loňskou trofej. „Je to lepší, než jsme doufali,“ dodává.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...