Dvaačtyřicetiletý trenér, který prošel Vítkovicemi, Baníkem Ostrava, Opavou či Karvinou, se k ligovému týmu přesouvá od staršího dorostu, který dovedl k záchraně Celostátní ligy.

„Do klubu jsem přišel v zimě a v podstatě během půl roku v dorostenecké lize dostávám příležitost vést A tým. Je to pro mě poprvé, kdy budu trénovat ligový mančaft. Těším se jak na hráče, tak hlavně na fanoušky. Všechny domácí zápasy, které jsem jako divák viděl, měly na tomto stadionu úžasnou atmosféru. Děkuji vedení klubu za velkou příležitost, především Veliče Šumulikoskemu a věřím, že se alespoň přiblížíme tomu zázraku, který tady za ty roky vybudoval Martin Svědík," říká nový trenér Slovácka Roman West.

Do práce se vrhne po krátké dovolené.

| Video: Youtube

Společně s Westem se k ligovému týmu rovněž přesouvá trenér gólmanů Petr Drobisz, který nahradil Luboše Přibyla, jenž odešel do Pardubic.

Letní příprava odstartují fotbalisté Slovácka v pondělí 17. června. V úterý a ve středu absolvují na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci tradiční kondiční testy.

Následně pak odstartuje letní příprava naplno.

Přípravné období vyvrcholí herním soustředěním ve Slovinsku, kde tým odehraje dva přípravné zápasy. Po letech Slovácko sehraje generálku v domácím prostředí, kdy v sobotu 13. července odehraje utkání s Viktorií Žižkov.

Vedení kubu kromě složení nového realizačního týmu řeší také skladu kádru, doplnění mužstva.

Kariéru ukončil kapitán Michal Kadlec, dlouhodobě zdravotní potíže trápí Tomáše Břečku.

Otazník visí nad setrváním Daniela Holzera. Bývalý hráč Sparty, Baníku či Zlína dostal nabídku nové smlouvy, pravděpodobnější je však jeho odchod za lepšími podmínkami jinam.

Fanoušky zajímá i pokračování rekordmana Milana Petržely, končí další veterán Jan Kalabiška.

close Fotbalisty Slovácka povede trenér Roman West. info Zdroj: 1. FC Slovácko zoom_in Fotbalisty Slovácka povede trenér Roman West.

Zůstává naopak dravý křídelník Pavel Juroška i klíčový středopolař Marek Havlík.

Pod smlouvou jsou i útočníci Vecheta, Cicilia a Kvasina, z hostování v druholigovém Vyškově se vrací brankář Borek.

Šanci v prvním týmu dostanou i stoper Holásek z juniorky či kapitán dorostu Novotný.

Kdo je Roman West?
Dvaačtyřicetiletý kouč žije s rodinou v Kravařích. S fotbalem začal ve Vítkovicích, kde dělal nejprve trenéra a později i sportovního ředitele či asistenta Ivanu Kopeckému. Další dva roky trénoval mládež Baníku Ostrava. Pak se přesunul do Hlučína, kde ale odkoučoval pouhých 13 zápasů, než šel dělat šéftrenéra opavské akademii. Od července 2021 byl trenérem prvního týmu Slezanů. Opavu dovedl ke třetímu místu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a baráži o první ligu. Naposledy působil v třetiligovém Třinci, odkud se letos v zimě přesunul do Uherského Hradiště. Na Slovácku se ujal staršího dorostu, které i díky zahraničním posilám po spanilé jarní jízdě v předstihu zachránil. Nyní po kouči Svědíkovi přebírá ligový tým Slovácka.