Týden před ostrým stratem FORTUNA: LIGY hlásí svěřenci trenéra Martina Svědíka skvělou formu. V přípravě prohráli v jediném zápase, nic se nezměnilo ani po generálce. V sestavě už scházel nigerijský útočník Chrisantus, který v přípravě nepřesvědčil. Jenom na lavičce zůstal chorvatský stoper Franič a do hry vůbec nezasáhl nemocný Zajíc.

Třetí tým druhé ruské ligy inkasoval už po čtrnácti minutách hry.  Výbornou přihrávkou se prezentoval Janošek, který našel Navrátila a Kalabiška otevřel účet utkání – 1:0.

Slovácko i v dalších minutách hry drželo míč na svých kopačkách a vytvořilo si několik šancí, které však zůstaly nevyužity. Druhá branka utkání přišla po změně stran. V 64. minutě se do míče opřel Jakub Rezek, který svou ránou z nějakých sedmnácti metrů vymetl šibenici  Avangardu - 2:0.

Lukáš Sadílek
Sadílek: Ve Slovácku je zdravá konkurence. Budu rád za každou příležitost

Slovácko mělo po celou dobu utkání hru ve své režii a zaslouženě zvítězilo.

Zápas pro klubový web krátce okomentoval Vlastimil Daníček.

„Snažili jsme se vycházet z dobré defenzívy a trestat soupeře z protiútoků. Podařilo se nám dát dvě branky, ale mohli jsme jich dát i víc. Utkání nám ukázalo, na čem máme ještě pracovat, takové zápasy nás posouvají dál,“ zhodnotil generálku kapitán Slovácka.

Příští sobotu odstartuje jarní část FORTUNA: LIGY utkáním 20. ligového kola na půdě Zlína. 

1.FC Slovácko  - FC Avangard Kursk 2:0 (1:0)

Branky: 14. Kalabiška, 64. Rezek

Sestava 1.FCS: Trmal – Juroška (62. Šimko), Hofmann, Kadlec, Divíšek (62. Reinberk), Janošek (58. Rezek), Daníček, Havlík (70. Hellebrand), Navrátil (77. Sadílek), Diviš, (62. Kubala), Kalabiška. Trenér: Martin Svěd