Vstupenky by se pak měly začít prodávat v pondělí.

„Přednost samozřejmě budou mít držitelé permanentních vstupenek,“ říká ředitel 1. FC Slovácko Petr Pojezný.

Zatímco loni se i kvůli nepřehledné situaci kolem covidu udalo kolem dvou tisíc, z nichž nových byla asi polovina, letos je situace mírně příznivější. „Aktuálně máme asi 1500 permanentkářů, ale plnou částku zaplatila asi jenom tisícovka příznivců. Zbytek tvoří členové fanklubu a další zvýhodněné permanentky. Ale věříme, že ještě přibudou,“ uvedl Pojezný.

Klub doposud na permanentkách vydělal asi 3,5 milionu korun.

Další peníze by se ale náramně hodili. Vedení Slovácka ale nyní mají starosti především s organizačními věcmi ohledně zápasů v Evropské lize. Moravští činovníci už mají zajištěné ubytování v Istanbulu i polské Lodži, kde hraje své domácí duely Dynamo Kyjev.

Trenér fotbalistů Slovácka Martin Svědík na předsezonní tiskové konferenci.
Slovácku chybí útočník číslo jedna. Zklamaný Svědík by ještě uvítal dvě posily

V případě postupu však starosti přibudou. Uherské Hradiště navíc v minulých dnech navštívila inspekce UEFA, jejíž požadavky klub bude jenom složitě plnit.

„Stadion sice vypadá hezky, ale zatímco v roce 2015 naprosto vyhovoval všem regulím, nyní musíme vyřešit spoustu věcí a otazníků,“ přiznává Pojezný.

Nevyhovující je hlavně některé zázemí, chybí místo pro televizi či místnost pro partnery UEFA. Navíc ve městě nejsou odpovídající hotely, kapacita lůžek je nedostatečná. „Asi budou muset soupeři bydlet v Brně,“ dodává.