Trenér fotbalistů Slovácka Petr Vlachovský po nedělním duelu v Plzni moc dobře věděl, že poslední tým ligové tabulky sahal na stadionu mistra po senzační remíze.

„Je to škoda, ale je to takový náš evergreen. Šance si dokážeme vypracovat, ale prostě je neproměňujeme. Samozřejmě nás zahozené příležitosti mrzí, protože nás stály případný bod," připomíná pětatřicetiletý kouč.

Moravany mrzela hlavně zahozená tutovka střídajícího útočníka Zajíce. Nejlepší střelec Slovácka v minulé sezoně šel do hry po poločasové přestávce místo Kuchty a v 77. minutě byl blízko vyrovnání. Sám proti Hruškovi ovšem selhal, když balon poslal mimo.

„Byl to samostatný nájezd na branku. Je to velká škoda, protože by pak soupeři zbývalo málo času na vítězství,“ říká Vlachovský.

Viktoria Plzeň vs. Slovácko
Slovácko sahalo v Plzni po bodu. Rozhodčí mu neuznal dva góly

Druhá půlka o něčem jiném

Hosté podali ve druhé půli sympatický výkon. Účastníkovi Ligy mistrů hlavně v závěrečné půlhodině zle zatápěli.

Kromě Daníčkovy kontaktní trefy celek z Uherského Hradiště skóroval v Doosan Areně ještě dvakrát, ale sudí Marek góly Reinberka a zajíce kvůli ofsajdům neuznal.

„Druhá půle byla úplně o něčem jiném,“ ví Vlachovský. „Drželi jsme míč, dobře kombinovali a byli nebezpeční směrem dopředu. Škoda toho závěru, protože tři poslední příležitosti jsme měli my, a ne Plzeň,“ přidává mladý trenér.

S první půli ale Kordulův kolega a nástupce nemohl být spokojený. Slovácko bylo hlavně v úvodu utkání ustrašené a pasivní, na polovině soupeře se v úvodních pětačtyřiceti minutách dlouho nezdrželo.

„První půle nám vůbec nevyšla, byla jednoznačná. Plzeň měla hodně šancí, nás podržel brankář Trmal. Nedařila se nám přechodová fáze dopředu, získali jsme míč a bohužel ho hned ztratili,“ dodává Vlachovský.

Slovácko ve FORTUNA:LIZE prohrálo po osmé za sebou, tentokrát 1:2, a v tabulce zůstalo poslední.

Jiří Krejčí
Krejčí: Ve Slovácku není všechno špatně. Musíme se nastartovat