Pětatřicetiletý odborník převzal celek z Uherského Hradiště po odvolaném Michalu Kordulovi v polovině října, v sobotu proti Liberci povede tým naposledy.

„I když je to mé poslední utkání, tak se připravuji zodpovědně a těším se na něj. Věřím, že utkání zvládneme a misi na lavičce Slovácka zakončím úspěšně,“ přeje si Vlachovský.

Vedení klubu nic nevyčítá. S uvolněním dočasné pozice zkušenějšímu kolegovi počítal. „Jsem rád, že jsem dostal příležitost získat další trenérské zkušenosti na nejvyšší úrovni. Uvědomuji si, že v jiném ligovém klubu by asi mladému trenérovi bez ligových zkušeností nedali šanci, aby v takové situaci dočasně mužstvo převzal,“ říká Vlachovský.

Rodák z Moravan u Kyjova však ve Slovácku nekončí. Po víkendovém střetnutí si s představiteli klubu sedne a rozebere své další působení v klubu.

„S vedením jsme každý týden řešili jen to nejbližší ligové utkání a díky tomu, že jsem v klubu už jedenáct let, vím, že mě přes palubu nehodí,“ cítí poctivý a skromný trenér, který největší úspěchy kariéry sklízel na lavičce fotbalistek Slovácka.

Nyní však má před sebou další velkou výzvu a náročný úkol. Moravané chtějí výhru v Příbrami potvrdit i doma s Libercem, což však bude velmi složité. Celek z Uherského Hradiště totiž Slovan ve dvaatřiceti vzájemných zápasech porazil pouze třikrát. Dvě výhry si připsal v roce 2003, poslední triumf nad Severočechy zaknihoval až o deset let později, kdy si kanonýr Libor Došek vystřílel členství v Klubu kanonýrů.

Tisíce lidí prožívaly v pátek večer halloweenskou atmosféru v areálu REC Group a Kovozoo Staré Město
Strašidelný koktejl v Kovozoo byl říznutý adrenalinem

„Liberec má velmi kvalitní hráče. Navíc poslední dva zápasy mu vyšly velmi dobře,“ ví Vlachovský.

Mužstvo se pod jeho vedením připravuje na těžkou šichtu stejně jako v předcházejících případech. „Rozebrali jsme si naše video z Příbrami a pak jsme si rozebrali hru Liberce. Chceme být na soupeře co nejlépe nachystaní,“ říká domácí kouč.

Nálada v týmu je ale mnohem lepší než v předcházejících týdnech.

Vždyť Daníček a spol. konečně utnuli nepříjemnou sérii a po osmi porážkách v řadě si v kabině zakřičeli vítězný pokřik. „Věřím, že to týmu zvedne sebevědomí, protože psychická deka na nás byla znát a hráči si tolik nevěřili. I když náš výkon v Příbrami nebyl ideální, tak výsledek byl pro nás výrazný a věřím, že se to projeví již v následujícím zápase s Libercem,“ přeje si Vlachovský.

Ten kromě bojovného ducha a poctivého kolektivního výkonu vyzdvihuje také zákroky mladého brankáře Trmala. „Víme, že je to dobrý gólman. Jelikož se jednalo o jeho první utkání v lize, tak i my trenéři jsme s napětím očekávali, jak to zvládne. Přece jenom v tréninku, nebo v přípravném zápase je to něco jiného než nastoupit v lize. Rozhodli jsme se dát ho do brány a musím říct, že nám důvěru splácí a chytá dobře. Jak v Plzni, tak i v Příbrami předvedl řadu kvalitních zákroků,“ dodal Vlachovský.

Obchodní dům ve Zlíně po rekonstrukci.
Baťovský Obchodní dům Zlín se opět otevírá

FORTUNA:LIGA, 15. kolo -

1. FC Slovácko (14.) – FC Slovan Liberec (7.)

Výkop: v sobotu 10. listopadu v 17.00, Městský stadion Miroslava Valenty v Uherském Hradišti

Rozhodčí: Rejžek – Pelikán, Kříž (Machálek)

Ligová bilance: 3-11-18, poslední zápas: 0:3, 31. března 2018

Předpokládané sestavy: Slovácko: Trmal – Juroška, Hofmann, Krejčí, Reinberk – Navrátil, Daníček, Janošek, Machalík, Havlík, Rezek – Zajíc.

Liberec: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Potočný, Nešický, Ševčík, Pešek – Oscar – Oršula.
Tip Deníku: 1:1.