Vstupenka na zápas má baťovskou cenu 99 korun. Výtěžek poputuje na konto nemocnic v Uherském Hradišti a ve Zlíně na podporu v boji s nemocí COVID-19.

Za normálních okolností by se oba regionální týmy připravovaly na blížící se víkendový zápas v rámci letošní FORTUNA:LIGY. Boj o body se však z trávníků dávno přesunul na zcela jiná místa.

„Jedním z nich jsou nemocnice, a právě tam zdravotníci i další lidé zápasí s epidemií po celém světě. Stranou dění nechceme zůstat ani my,“ vysvětluje na úvod mluvčí zlínského Fastavu Zuzana Molková.

„Pojďme nechat v tuto chvíli fotbal i rivalitu stranou a zapojte se s námi do velkého krajského virtuálního derby, kterým podpoříme naše zdravotníky pracující v první linii ve Zlínském kraji,“ vyzývá fanoušky.

Oba kluby ve čtvrtek ráno společně spustily on-line prodej vstupenek do virtuálního fotbalového stadionu, který „stojí“ na pomezí Zlína a Slovácka. Fanoušci si mohou lístky pořídit prostřednictvím klubových webů www.fcfastavzlin.cz nebo www.fcslovacko.cz.

Petr Jiráček
Je to trochu na hlavu. Nevím, kam to povede, dumá kapitán Fastavu Jiráček

Přispět může každý

Prodej vstupenek je neomezený! „Přispět může každý podle svých možností. Lístek tedy můžete pořídit nejen pro sebe, ale také pro svoji přítelkyni, manželku, rodinu a další známé lidi. Nikdo z nás neví, kdy bude pomoc lékařů potřebovat,“ připomíná Molková.

Prodej vstupenek bude ukončený v pátek 1. května. Tedy v den virtuálního charitativního utkání.

„Po zakoupení vám přijde emailem elektronická vstupenka jako památka na to, že jste nezůstali sedět nečinně v koutě a stali se součástí tohoto charitativního zápasu,“ upozorňuje Molková.

Organizátoři budou po skončení akce z prodaných vstupenek losovat výherce o hodnotné ceny, které věnovali kluboví partneři a významné fotbalové osobnosti.

„Těší nás, že do charitativního derby se zapojila řada našich sponzorů, kteří nám pomohli akci dostat mezi vás fanoušky a podpořila nás. Tímto jim patří velké díky, stejně jako každému z vás, kteří se do virtuálního derby zapojíte,“ uvedla Molková. „Děkujeme, že nejste lhostejní a že společně s námi pomáháte dobré věci,“ závěrem děkuje zlínská mluvčí.

Někdejší ligový fotbalista a současný trenér mladších žáků Slovácka Lukáš Fujerik (na snímku vlevo) jako host při zápase FORTUNA:LIGY.
Býval spalovačem šancí, teď zlínský odchovanec Fujerik vede ve Slovácku žáky