I když se Svědíkův tým za velkého favorita nepovažuje, před vlastním publikem chce potvrdit velmi dobrou jarní formu a navázat na předcházející domácí úspěchy.

„Pro nás je to důležitý zápas, který chceme zvládnout. Hrajeme doma, před reprezentační pauzou chceme vyhrát. A je nám jedno, kdo k nám přijede,“ říká kapitán Slovácka Michal Kadlec.

Zatímco pro fanoušky jde o výjimečné střetnutí, jarní hit, a příznivci obou klubů se mezi sebou štengrují a hecují, hráči ani trenéři souboj s krajským rivalem příliš neprožívají.

„V kariéře jsem zažil hodně derby. Pokaždé je to specifický zápas, i když se zase hraje jenom o tři body,“ připomíná Kadlec.

I tak ale může triumf nad rivalem tým nakopnout či jej ještě víc srazit. „Je jedno, jak se vám dařilo předtím nebo jaké zápasy máte za sebou. Fanoušci vám po výhře v derby dokáží leccos odpustit. Pro někoho to může být start k lepším zítřkům,“ uvědomuje si bývalý hráč Sparty, Leverkusenu či Fenerbahce.

Někdejší reprezentant s blížícím se výkopem pociťuje zdravou nervozitu.

Slovenská fotbalistka Laura Bielikova působí ve Slovácku. Momentálně je zraněná.
Sličná fotbalistka tipuje výhru Slovácka 3:1! Fanoušky chce slyšet až do Kunovic

Očekávání se budou ještě stupňovat, ale žádná přemotivovanost nehrozí. „Máme zkušené mužstvo, které toho má hodně za sebou. Víme, o co jde,“ zůstává Kadlec v klidu.

Celek z Uherského Hradiště je vzhledem k postavení v tabulce i jarním výsledkům v roli jasného favorita, ševce ale v žádném případě nepodceňuje.

I když jsou Zlíňané předposlední a v posledních čtyřech duelech brali jenom dva body, na půdě rivala budou nepříjemně kousat. „Zlín má rychlé kraje Vukadinoviče s Čanturišvilim. nahoře se prosazuje Libor Kozák. Ve středu zálohy je Hrubý, což je pro soupeře velmi důležitý hráč,“ vnímá asistent trenéra Slovácka Josef Mucha.

„My však k zápasu přistoupíme s plnou zodpovědností. Rádi bychom derby zvládli. Věřím, že něco vymyslíme a prosadíme se,“ přidal Svědíkův pobočník.

Domácí zadáci si musí dát pozor hlavně na bývalého parťáka Kozáka. Vysoký forvard ještě na podzim nosil dres Slovácka, kde ale nezářil.

Útočník Zlína Libor Kozák při zápase s Hradcem Králové.
Na podzim slavil se Slováckem, teď jde proti němu. Kozák: Ve Zlíně se cítím lépe

Po nepovedeném půlroku se tak s klubem dohodl na ukončení smlouvy a coby volný hráč zamířil právě ke konkurentovi do Zlína.

„Soupeř zřejmě bude hrát ze zabezpečené obrany a na brejky. Doma bychom měli dominovat, být silní na balonu a dát minimálně o jeden gól víc než soupeř,“ ví Kadlec.

Zatímco ševci naposledy remizovali s Hradcem Králové 2:2, Slovácko mělo volno. Duel v Jablonci byl totiž kvůli nezpůsobilé hrací ploše odložen. Přípravu na derby to ale borcům z Uherského Hradiště nijak nenarušilo. „Těžko říct, zda nám bude zápas chybět, ale týden byl klasický,“ uvedl Kadlec.

„Speciálně se na Zlín nechystáme. Jedeme ve stávajícím režimu,“ hlásí také Mucha.

„Tuctový zápas to není, ale přípravu máme nějak nastavenou, týdenní cyklus je víceméně podobný,“ dodává.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...