Mládežnický reprezentant se tak na soustředění v Chorvatsku pere o místo v sestavě i v kádru. „Moje pozice zůstává stejná,“ myslí si znojemský odchovanec a rodák. „Snažím se na sobě co nejvíce pracovat a prosadit se. Mám možnost hrát s výbornými spoluhráči, od kterých se snažím učit. Ostatní věci okolo moc neřeším,“ tvrdí mladý střelec.

Sebevědomý je jenom na hřišti, mimo něj je spíše skromný a tichý. O svojí budoucnosti ale přemýšlí. V únoru mu bude devatenáct, přichází důležité období jeh kariéry.

Na startu přípravy se mluvilo o Vechetově hostování ve druhé lize, kde by se vyhrál, samotný hráč se ale soustředí jenom na práci ve Slovácku. „O Prostějovu ani dalších klubech skoro nic nevím. Momentálně jsem na přípravě tady a to mě zajímá nejvíc,“ říká.

Záložník Slovácka Lukáš Sadílek na startu zimní přípravy.
Záložník Sadílek z Umagu: Otužilec nejsem, ale moře je mi pořád vzácné

Pobyt v Chorvatsku ve společnosti Kadlece, Petržely, Kalabišky, Sadílka či Havlíka si náramně užívá, byť dovolená u moře vypadá poněkud jinak. Borci z Uherského Hradiště v Umagu makají, ladí poslední detaily před ligou. „Musím říct, že soustředění je jako vždycky náročné. Věnujeme se spíše herním věcem, ale s kondičním záměrem. Jinak jsme spíše na hřišti, ale v posilovně se taky objevíme,“ líčí.

Dvoufázové tréninky Moravanům v pátek narušil přípravný duel s Rijekou. Čtvrtý tým FORTUNA:LIGY remizoval s účastníkem evropských pohárů 1:1.

Vecheta o přestávce střídal Holzera, odehrál celý druhý poločas.

„Zápas s Rijekou byl hodně náročný. Sice je trochu znát bolest v nohách, ale není to nic hrozného. Hrálo se mi dobře,“ uvedl.

Borci ze Slovácka se jinak v přístavním městě, které leží na severozápadě poloostrova Istrie, rozhodně nenudí. Program je nabitý, čas rychle kvapí. „Vždy kolem osmé a deváté je snídaně, po ní máme první trénink. Poté máme oběd a volno. Kolem třetí hodiny nás čeká druhá jednotka a regenerace, ale mění se to ze dne na den,“ informuje.

Fotbalisté Slovácka na úvod herního soustředění remizovali s Rijekou 1:1.
Slovácko na úvod herního soustředění remizovalo s Rijekou 1:1. Gól dal Havlík

Na podmínky si borci z Moravy stěžovat nemohou. Hotel i jídlo je na úrovni, tréninkový komplex s hřišti je skvělý. Jenom počasí na pobřeží Jadranského moře na konci ledna je trošku nevyzpytatelné. „Sice skoro pořád svítí slunce, ale taky hodně fučí,“ hlásí.

Vecheta bydlí na pokoji s Martinem Kudelou. Mladíci tráví volný čas buď regenerací nebo procházkou se spoluhráči po promenádě. PlayStation i další hry nechávají jiným.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …