„Nestihl jsem se ještě ani přestěhovat, zatím jsem se jenom ubytoval,“ řekl novinářům ke svým posledním hektickým dnům nový kouč.

Přicházíte do podobné situace jako před rokem do Jihlavy. Budete bojovat s týmem znovu o záchranu. Můžete to nějak srovnat?
Co se týká mužstva, tak ještě ne, ještě jsem ho nepoznal. Co se týká bodů, tak ta situace je opravdu podobná, jenže model ligy je trošku jiný. V jarní části je daleko víc zápasů. Myslím si, že to bude o tvrdé práci, nějakou zkušenost s takovou prací už mám. Je to jenom tvrdá dřina, nic víc, my se musíme dobře připravit.

Cítíte se jako trenér záchranář?
Předně je to moje práce, která mě baví. V Jihlavě jsme to pozvedli, byť se to ve finále nepovedlo zachránit. Pevně věřím, že všechno děláme pro to, aby se to ve Slovácku povedlo. Mám fotbal rád, není to o tom, že bych si řekl, že je to znovu práce o záchranu. Je to hlavně fotbalová práce.

Je těžké odejít z mužstva, které vede druhou ligu?
Těžké to je v tom kontextu, že odcházíte od rozdělané práce. Na druhou stranu vždycky děláte druhou ligu, pro trenéra je odměna, když dostane nabídku z první ligy. Už jsem řekl, že nabídka Slovácka mě oslovila.

Fotbalisté Slovácka prohrál v 15. kole FORTUNA:LIGY s Libercem 0:1.
Mohli jsme mít o jeden až dva body víc, cítí VlachovskýJak jste viděl zápas proti Liberci? Můžete ho zhodnotit?
Nechci se do toho pouštět, musím si to první vyříkat s hráči. První to řeknu jim, hodnocení zápasu budeme brát i jako přípravu na další utkání, které hrajeme ve čtvrtek znovu v Liberci.

Je dobře, že hrajete v reprezentační pauze pohár znovu v Liberci?
Určitě je to dobře, chci hráče poznat charakterově. Chci vidět, jak se chovají v utkání, jak se chovají na tréninku. Mužstvo začnu teprve poznávat, to utkání k tomu bude dobře sloužit.

Můžete říct obecně, kde Slovácko nejvíc tlačí bota?
Tyhle věci si nechám zatím pro sebe.

Budete mužstvo potřebovat posílit?
Je to jedna z variant, že v zimním období bude potřeba vyměnit nějaké posty. Dát mužstvu nějaký impulz to si myslím, že přijde, ale zbývá nám ještě šest kol. Aktuálně se potřebujeme soustředit na to, abychom ze zbytku podzimu vytěžili, co se dá.

Přišel jste s celým realizačním týmem, to na Slovácku nebývá zvykem. Byla to vaše podmínka?
Rád pracuji s lidmi, kterým věřím. S lidmi, kteří jsou zvyklý na moji práci a na moje požadavky a nároky. Můj realizační tým na to zvyklý je, rok se mnou dělal. V podstatě to moje podmínka byla. Ze Slovácka jsem si vybral Honzu Palinka, kterého znám z působení v Baníku Ostrava.