„Momentálně cvičím sám a nemám žádné bolesti. Problémy jsou pryč,“ hlásí Tomáš Zajíc.

Proti Sigmě odehrál celých devadesát minut a trenér Michal Kordula jeho výkon chválil. „Zahrál výborně, bojoval proti olomouckému Jemelkovi. Podle mě je to jeden z nejlepších stoperů v lize. Zaja to odpracoval na hraně.“

Sám rodák ze Suchovských Mlýnů byl se svým výkonem spokojený tak napůl.

„Můj výkon určitě nebyl ideální, ještě nemám takový cit a jistotu ve hře. Je pořád co zlepšovat. Na druhé straně to byl první zápas po delší době, tak jsem celkově spokojený. Chtěl jsem dát gól. Bohužel to nevyšlo, i když nějaké šance tam byly. Nejdůležitější bylo, že jsme vyhráli a máme tři body.“

Tomáš Zajíc proti olomoucké Sigmě nastoupil v základní sestavě. Sám nečekal, že trenér Michal Kordula před zápasem ukáže z forvardů právě na něho. „Byl jsem překvapený, že budu hrát od začátku. V pořádném zápase jsem nenastoupil snad tři měsíce. Bylo to náročné, po utkání jsem myslel, že asi umřu, ale střídat jsem nechtěl, chtěl jsem hrát až do konce. Bylo to těžké, byl jsem docela vyčerpaný,“ vracel se k nedělnímu duelu Tomáš Zajíc.

Zítra čeká na Slovácko v předehrávce 5. kola FORTUNA:LIGY pražská Dukla, mančaft, na který si Tomáš Zajíc věří. Z jeho třinácti vstřelených branek padly právě tři do sítě Pražanů.

„Proti Dukle jsem vstřelil svoji první ligovou branku, na to se nezapomíná. Na Duklu si věřím, hraje se mi tam dobře, i když je kolem atletická dráha. Okolí moc neřeším, soustředím se na fotbal,“ říká Zajíc.

Úvod do sezony se pražské Dukle příliš nevyvedl. Na první bodový zisk hráči z Julisky pořád čekají.

V tabulce jim patří i díky třinácti obdrženým brankám poslední místo. „Budou pod tlakem, budou muset bodovat. Z tohoto pohledu to bude velice těžký zápas. Může to být pro nás výhoda, ale i nevýhoda. Uvidíme, jak se bude zápas vyvíjet,“ přemítá Zajíc, pro kterého není kádr Dukly až takovou neznámou.

„V reprezentaci se mnou byli Michal Bezpalec a Martin Chlumecký. Sledoval jsem jejich poslední zápasy, oba hráli ve středu obrany. Vypadá to, že se budeme na hřišti potkávat.“

Slovácko nemá start do sezony vůbec špatný. Dvě domácí výhry znamenají šest bodů a slušné sedmé místo v tabulce. Přesto by Tomáš Zajíc bral nějaký bod navíc. „Sedm bodů by bylo hezčích, na Bohemce ani na Spartě k remízám nebylo daleko,“ říká útočník Slovácka a přidává i jedno přání. „Hlavně být celou sezonu zdravý, od toho se odvíjí všechno ostatní. Je jasné, že chci dát i nějaké góly, čísla raději říkat nebudu,“ povídá na závěr.