Trenér Martin Svědík nasadil v každém poločase rozdílnou jedenáctku. V prvním dějství nastoupil na hrotu Filip Vecheta, který zhodnotil první část zápasu kladně.

„Jelikož to máme po kondiční stránce aktuálně hodně náročné, tak si myslím, že jsme se se soupeřem vypořádali docela dobře. Tedy až na pár taktický chyb. Navzdory únavě z plné přípravy jsme do zápasu vstoupili se slušným nasazením. Soupeř byl velmi kvalitní a technicky na tom byl velice dobře,“ pochválil Vecheta rumunského soupeře.

Právě útočník Slovácka měl ve 41. minutě obrovskou šanci dostat svůj tým do vedení. Po nahrávce Milana Petrželi obešel dva protihráče, ale balon nakonec vykopl jeden obránců rumunského týmu.

Co scházelo brance?

„Šel jsem do náběhu za obranu, tam jsem dostal dobrou přihrávku. Naznačil jsem protihráči střelu, zasekl balon a snažil jsem se ho umístit na zadní tyč. Obstřelil jsem gólmana, bohužel za ním stál obránce, na kterém balon skončil,“ popisoval útočník Slovácka svoji největší šanci v zápase a zhodnotil svůj výkon.

Fotbalisté Slovácka jsou nyní na soustředění v turecké Antalyi.
Havlík střílí góly i v Turecku. Slovácko zahájilo přípravu remízou s Craiovou

„Bylo tam pár malých chyb, kterých se musím příště vyvarovat, ale celkově můžu být spokojený.“

Ve druhém poločase Vechetu střídal na hrotu Marko Kvasina. Nová posila z Rakouska dokonce vstřelila branku, ta nakonec nebyla uznána pro ofsajd.

Jak vidí nového spoluhráče a také přímého konkurenta v sestavě Vecheta?

„Určitě to bude pro tým posila a pro mě konkurence. Marko je s námi zatím jenom chvilku. Říkal, že dlouho pořádně nebyl v tréninkovém procesu, ale dostává se do toho.“

Slušné počasí a parádní terény, které si pochvaloval už sportovní ředitel Veliče Šumulikoski potvrdil také Filip Vecheta. „Nemůžeme si stěžovat, terény jsou velice dobré. Tréninky dvoufázové a náročné,“ řekl na závěr odchovanec znojemského fotbalu.