Uplynulý pátek postup do finále národního poháru, sobota a neděle volná. Pondělí individuální trénink a od úterý už příprava na další ligový zápas. To byl program fotbalistů Slovácko v uplynulých dnech. To byl také program forvarda Ondřeje Šašinky. Jak ve dvou dnech volna relaxoval?

„Byl jsem doma ve Sviadnově (obec u Frýdku – Místku), na kole jsem se jel podívat do Staříče na fotbal, to je sousední vesnice. Mám tam hodně kamarádů, trochu jsme pokecali. Fotbalově jsem tam vyrůstal, u nás ve Sviadnově nebyl mančaft. Také jsem pomáhal dědovi na zahradě, káceli jsme starý strom,“ přibližuje svoje volné dny jediný střelec pohárového semifinále proti Hradci Králové.

Zdá se, že Ondřej Šašinka chytá střeleckou formu. Jeho branka rozhodla ligový duel proti Bohemians a trefil se i ve zmiňovaném poháru. „Jsem za ten gól strašně rád. Jsem rád, že jsem pomohl do finále. Byl to skvělý týmový výkon, všichni jsme chtěli postup, všichni jsme za ním šli. Odhodlání bylo cítit už před zápasem. Finále bylo blízko – je super, že jsme postoupili, pochvaluje si útočník Slovácka, který musel krátce po poločase střídat.

Útočník Slovácka Václav Jurečka při tréninku české fotbalové reprezentace ve švédském Stockholmu.
Jurečka vnímal zápas se Švédskem speciálně. Samotný zážitek je dobrý, říká

„Na konci první půlky jsem dostal ránu do hlavy – na spánek. Zkoušel jsem to ještě ve druhé půlce, ale udělalo se mně blbě, tak jsem raději vystřídal. V týdnu už jsem normálně trénoval. Na Olomouc jsem připravený,“ hlásí Ondřej Šašinka.

Kmenový hráč ostravského Baníku už si jednou finále národního poháru zahrál. Bylo to v květnu 2019. „Ano, bylo to v dresu Baníku proti Slavii. Hrálo se v Olomouci a prohráli jsme 2:0, nastoupil jsem na posledních patnáct minut,“ připomíná Ondřej Šašinka.

Právě olomoucká Sigma bude dalším ligovým soupeřem svěřenců Martina Svědíka. Sedmý tým ligové tabulky neprohrál poslední čtyři ligové zápasy. Jaký duel čeká forvard Slovácka?

„Těžký. Jestli se nepletu, tak vyhráli dvakrát za sebou. Jedou na takové menší vítězné vlně, moc gólů nedostávají – nebude to jednoduché. Osobně mančaft moc neznám, jen Mojmíra Chytila z reprezentace.“

Kapitán fotbalistů Slovácka Michal Kadlec.
Trofej dlužíme lidem i celému klubu. Chceme se zapsat do dějin, říká Kadlec

Střelecky se v Olomouci probudil Jan Navrátil, ještě na podzim hráč Slovácka. Ofenzivní záložník, jehož poslední ligová trefa byla stará více než rok a datuje se 20. ledna 2021 z duelu Slovácka proti Baníku Ostrava, se trefil v posledních dvou zápasech Sigmy.

„Osobně to Honzovi přeju, jen doufám, že ty střelecké kopačky nenazuje znovu proti nám,“ povídá Ondřej Šašinka.

Forvard Slovácka, který před pár dny oslavil čtyřiadvacáté narozeniny, je v Uherském Hradišti na hostování, které mu končí 30.6. Už jednal o možném prodloužení nebo má v plánu návrat do Baníku Ostrava? „Zatím nic neřeším, za chviličku je konec ligy. Možná už by to chtělo řešit,“ říká na závěr Ondřej Šašinka, kterého zastupuje agentura Sport Invest.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...