„První půlka byla z naší strany tragická. Je dobře, že jsme takové utkání sehráli, z prvního poločasu se musíme poučit. Doufám, že to bylo takové varování do prvního mistráku ve Zlíně, protože jinak bychom mohli dopadnout stejně. To by bylo hodně nepříjemné. V naší hře bylo spoustu individuálních a taktických chyb, toho se nemůžeme dopouštět,“ hodnotil generálku pro klubovou kameru asistent trenéra Jan Palinek.

Druhý poločas už snesl pro Slovácko přísnější parametry. Nejprve snížil Sadílek a pět minut před koncem upravil Navrátil na konečných 2:3.

Celý zápas odehrál jeden z nejzkušenějších hráčů mužstva z Uherského Hradiště Michal Kadlec. Zápas hodnotil ze dvou úhlů.

„Musíme hodnotit dva různé poločasy. První poločas se nám nevydařil, i když šance jsme měli, ale nedokázali jsme ohrozit branku. Z následných protiútoků jsme dostali tři branky, což by se stávat nemělo. Druhý poločas byl z naší strany lepší, měli, jsme více šancí a mohli jsme dát i více gólů,“ hodnotil utkání stoper Slovácka, který věří, že první ligový zápas bude mít jiné parametry.  „Utkání ve Zlíně bude určitě jiné.“

Slovácko zápasem v rakouském Söchau ukončilo desetidenní soustředění ve Slovinsku, kde odehrálo tři přípravné zápasy. S herním soustředěním i přes menší koronavirová omezení vyslovil Michal Kadlec spokojenost.

„V podstatě hned po příjezdu nás Slovinsko zařadilo na seznam rizikových zemí. Nějaké omezení tam bylo, ale v rámci možností jsme z toho udělali to nejlepší, co jsme mohli. Potrénovali jsme a měli jsme i kvalitní soupeře,“ řekl pro klubový web odchovanec Slovácka.

Podobně mluvil také asistent trenéra Jan Palinek.

„Za mě byla ve Slovinsku maximální spokojenost. Měli jsme tam veškeré podmínky k naší práci, ať už kvalitou hřiště nebo regenerace,“ řekl na závěr.