Hanáci na Městském stadionu Miroslava Valenty v lize naplno bodovali po více než jedenácti letech a deseti zápasech.

„Když to ale řeknu kulantně, tak jsme tady pouze získali tři body, což musí být pro Slovácko velmi těžké kousat. Domácí byli jednoznačně lepší, pohyblivější, kvalitnější, odvážnější, my jsme v první půli nepředvedli vůbec nic. Hodně jsme kazili, svoje mužstvo jsem nepoznával. Doufám, že takto už se prezentovat nikdy neubudeme,“ prohlásil nespokojený trenér Olomouce Václav Jílek.

1. FC Slovácko - SK Sigma Olomouc (3. kolo, podzim 2023)

Hanákům k výhře pomohly góly po chybách domácí defenzivy v úvodu obou poločasů, kdy se trefili Lukáš Juliš a Jan Vodháněl.

„Od nás to bylo ustrašené. Soupeř nám daroval gól a od té doby se hrálo na jednu bránu,“ nechápal Jílek.

„Druhá půlka už byla lepší, pomohla změna rozestavení i střídání. V závěru jsme měli dát další góly. Třemi body naše aktiva končí, výkon je pro nás velkým vykřičníkem před dalšími zápasy," dodal.

Celek z Uherského Hradiště, na jehož lavičku se po nemoci vrátil trenér Martin Svědík, prohrál poprvé v sezoně. „Dnes rozhodly dva faktory. Tím prvním byly velké individuální chyby našich hráčů v defenzivě. Byly to chyby fatální, které se už nedaly zachránit, nikoliv chyby systémové. Dalším faktorem byl hazard s vytvořenými šancemi. Nebyli jsme schopni je proměnit a dát gól z metru. To byly dvě hlavní příčiny naší porážky, byť hra vypadala někdy velmi solidně. Fotbal se hraje na góly, Sigma si na ně počkala a proto si odváží tři body nikoliv za krásnou, ale za účelnou hru," zhodnotil nepovedený duel Svědík.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...