Svědík dostal červenou kartu v 87. minutě za protesty. Podle oficiálního zápisu o utkání směrem k rozhodčímu pronesl: "Jdi do prd..e, vždyť je to obráceně, ty čur..u." A po vyloučení pokračoval: "Jdi do p..i, buzerante namachrovanej." Disciplinárka jeho chování vůči delegovaným osobám označila za pohoršující, urážlivé nebo ponižující.

„Disciplinární komise uložila trest zákazu výkonu všech funkcí na 3 soutěžní utkání a dále trest peněžité pokutu ve výši 40 tisíc korun hlavnímu trenérovi klubu 1. FC Slovácko panu Martinu Svědíkovi za vyloučení a za pohoršující, urážlivé nebo ponižující chování vůči delegovaným osobám, ke kterému došlo bezprostředně po vyloučení v utkání 19. kola F:L proti FC Slovan Liberec,“ stojí ve zprávě Disciplinární komise.

Pardubický rodák svého chování litoval hned po sobotním vítězném utkání, které Slovácko ovládlo brankou střídajícího Ondřeje Mihálika z druhé minuty nastavení 1:0.

„Je to moje chyba, ale na druhé straně pokud by se za tohle vylučovalo, je každý zápas vyloučených pět trenérů,“ uvedl na tiskové konferenci.

Křídelník Slovácka Milan Petržela (v bílém dresu) při minulém zápase v Liberci.
Plzeň nemá proč jančit. Boj o titul je stále otevřený, míní rekordman Petržela

Pardubický rodák patří mezi impulzivní trenéry. Trestán je již poněkolikáté. Na střídačce občas vybouchne, což se stalo i U Nisy. Tentokrát vyfasoval nejvyšší trest. 

Osmačtyřicetiletý kouč tak stráví na tribuně nejen nedělní šlágr s mistrovskou Plzní, ale i duel na Slavii a pohárový souboj s pražskými Bohemians 1905.

„Emoce ve mně jsou, patří ke mně. Pan rozhodčí Radina to posoudil takto. Podle mě to bylo vyloučení velice přísné,“ míní.

I tak v neděli zůstane jen mezi diváky. Mužstvo budou ze střídačky řídit asistenti Mucha, Baránek a Palinek společně se sportovním manažerem Veliče Šumulikoskim.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...