Pro dvacetiletého brankáře to byl vůbec první ligový start. Debut na půdě mistra ligy. Debut na půdě týmu, který prohrál v týdnu jen těsně na hřišti Realu Madrid.

Slovácko ve Štruncových sadech sice prohrálo (2:1), ale mladý gólman se za svůj výkon rozhodně nemusel vůbec stydět.

Ba naopak, byl příjemným překvapením družiny Petra Vlachovského. Už ve třetí minutě zpacifikoval šanci zkušeného Petržely a o chvíli později zneškodnil i Krmenčíkovu střelu.

„Bylo dobře, že jsem to vyrazil. To vás pak nakopne k lepšímu výkonu a jste jistější. Víc si věříte,“ komentoval první vážnou situaci ve svém vápně ligový debutant.

Dvě nuly svítily na světelné tabuli do 36. minuty, ve které se fantasticky trefil domácí Havel. Jeho střela z dvaceti metrů zapadla přesně do horního růžku slovácké branky.

„S každou střelou se dá něco dělat, ale u této jsem měl zakrytý výhled, nic jsem neviděl. Každopádně to trefil dobře,“ pochválil soupeře Trmal.

Petr Vlachovský
Vlachovský litoval zahozených šancí: Je to náš evergreen

Ve druhém poločase se Slovácko zlepšilo a několikrát bylo blízko vyrovnání. Jenže síť se znovu napnula na straně mužstva z Uherského Hradiště.

Po zákroku Jurošky na Krmenčíka kopala Viktorka v 67. minutě penaltu. Domácí Procházka poslal Trmala na opačnou stranu a Plzeň vedla o dvě branky.

„Před zápasem jsem studoval penalty domácích. Bohužel, šel na ni Procházka, který kopal poprvé v sezoně. Risknul jsem to a nevyšlo to,“ smutnil Matouš Trmal.

Branku naděje pro Slovácko vstřelil o dvě minuty později kapitán hostů Vlastimil Daníček, ale vyrovnat se svěřencům trenéra Vlachovského nepodařilo.

„Ten gól nás povzbudil. Škoda že jsme nehráli celý zápas tak jako druhý poločas. Byly tam nějaké závary. Bohužel, podruhé už nám to tam nespadlo. Za druhou půlku jsme si remízu zasloužili,“ myslí si Trmal, který byl i přes prohru se svým ligovým debutem spokojený.

„Na první ligový zápas budu vzpomínat jenom v dobrém. Přišlo hodně lidí, v druhé půlce jsme mohli i vyrovnat. Sice jsme nakonec prohráli, ale hlavně druhý poločas byl odrazový můstek na Příbram, tam musíme prostě vyhrát,“ burcuje mančaft na příští víkend odchovanec tasovické Tasandy.

Ilustrační foto
Mistrovská kopaná ve Zlínském kraji