Celek z Uherského Hradiště inkasoval obě branky ve druhém poločase.

Nejprve poslal balon za záda bezmocného gólmana Daňka kanonýr Wágner, vzápětí si premiéru v karvinském dresu osladil Afričan Ba Loua. Kontaktní gól střídajícího Navrátila přišel pozdě.

Slovácko podruhé za sebou prohrálo, v tabulce FORTUNA:LIGY ale zůstalo osmé.

Hostující trenér Kordula se musel v nedělním zápase obejít bez krajního beka Michala Kadlece, jehož na levé straně obrany nahradil Reinberk.

Poprvé od první minuty nastoupil Jan Kalabiška, který měl motivaci ukázat se, neboť do Slovácka přišel právě z Karviné.

První půle nic převratného nepřinesla. Hrálo se hlavně mezi šestnáctkami, bez výraznějšího vzruchu.

Největší šanci úvodní části měl hostující Havlík, který právě po centru Kalabišky hlavičkoval do protipohybu gólmana Berkovce. Balon z brankové čáry vykopl pohotový Panák.

V závěru prvního poločasu zahrozil ještě Petr. Karvinský brankář ovšem jeho pokus chytil.

Jan Kalabiška (v bílém).
Jan Kalabiška: Bude to pro mě zvláštní zápas

Pořádně hrát se začalo až po přestávce. V Karviné začalo vydatně pršet, obě mužstva jakoby se pod přívaly vody probrala a začala útočit.

Hlavičku Kalabišky po zblokované Havlíkově střele bravurně vytěsnil pohotový Berkovec, který si následně poradil s další středou středopolaře Slovácka. Domácí odpověděli dalekonosnou ranou Ba Loua do tyče.

Čekání na gól utnul až Tomáš Wágner. Karvinský střelec se prosadil po rohu Budínského, když hlavou poslal zblízka pod břevno.
Domácí ožili a v 72. minutě zvýšili na 2:0. Ba Loua se hned při své premiéře v nejvyšší české fotbalové soutěži zapsal mezi střelce. Útočník z Pobřeží Slonoviny po Wágnerově přiťuknutí poslal balon přesně j pravé tyči.

Hosté se i v silném dešti snažili nepříznivý výsledek zvrátit. Šance ale měla hlavně Karviná. Ba Loua pálil vedle tyče, tutovku osamoceného Ramireze zase zneškodnil Daněk.

Celek z Uherského Hradiště nepříjemné chvíle přežil a v dramatickém závěru udeřil. Trefa střídajícího Navrátila z hranice pokutového území ale přišla pozdě.

Slovácko v Karviné padlo 1:2 a o reprezentační přestávce, kterou ve středu vyplní pohárový duel na hřišti divizních Tasovic, má na čem pracovat.

MFK Karviná – 1. FC Slovácko 2:1 (0:0)

Branky: 64. Wágner, 72. Ba Loua – 89. Navrátil
Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Vlček (Proske)
Žluté karty: Letić, Ba Loua – Daníček, Petr
Diváci: 3 265
Karviná: Berkovec – Čolić, Panák, Janečka, Moravec – Mertelj, Budínský – Tusjak (58. Ba Loua), Lingr (67. Smrž), Letić – Wágner (83. Ramírez).
Slovácko: Daněk – Juroška, Krejčí, Hofmann, Reinberk – Kalabiška, Daníček, Havlík, Sadílek (78. Machalík), Petr (61. Navrátil) – Zajíc (46. Kubala).