„Naskytla se příležitost získat zajímavého perspektivního hráče před koncem smlouvy. Aby měl Michal herní praxi, stráví první půlrok na hostování v Mladé Boleslavi. Doufáme, že naváže na svůj zdařilý podzim ve Slovácku, kde podával výborné výkony na domácí scéně i v Konferenční lize. A od léta si vybojuje místo v kádru Slavie,“ říká sportovní ředitel vršovického celku Jiří Bílek.

Třiadvacetiletý pravý obránce tak následuje útočníka Václava Jurečku, který do Edenu zamířil po vypršení smlouvy loni v létě. Za Tomiče Slovácko inkasuje kolem pěti milionů korun.

„Pocity jsou určitě fantastické. Slavia je největší klub v Čechách, jsem velmi rád, že projevila zájem o to, abych tu mohl být. Jsem za to velmi vděčný,“ uvedl Tomič.

„Budu se chtít malými kroky přiblížit k filozofii Slavie, stát se jejím platným hráčem a mohl oblékat sešívaný dres. Bavil jsem se o tom i s Vencou Jurečkou a vím, jak je to náročné. O něčem jiném, než tomu bylo na Slovácku,“ přidává. 

Jako dorostenec si zkusil angažmá v prvoligové italské Sampdorii, odkud se v roce 2018 vrátil zpět na Slovensko. V létě 2021 přišel do Uherského Hradiště ze Žiliny.

Fotky ze zápasu 4. kola FORTUNA:LIGY mezi celky SK Sigma Olomouc a 1. FC Slovácko
Slovácko čeká Sigma s Chytilem a Růskem. Hlavně nesmíme inkasovat, ví Reinberk

V české nejvyšší soutěži doposud odehrál 69 zápasů a zaznamenal tři branky.

Zviditelnil se především v podzimních duelech základní skupiny Evropské konferenční ligy, ve které Slovácko obsadilo v konkurenci Nice, Partizanu Bělehrad a Kolína nad Rýnem čtvrtou příčku. Odehrál všechna utkání a dal gól na hřišti Nice, kde pomohl týmu k zisku tří bodů.

Kromě klubové kariéry pravidelně nastupoval i za mládežnické výběry slovenské reprezentace.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...