Od pondělí je s prvoligovým týmem na herním soustředěni v tureckém Beleku. Ve včerejším zápase naskočil proti ukrajinskému velkoklubu Šachtaru Doněck na závěrečných osm minut.

„Hrál jsem na soustředění proti Dinamu Záhřeb, teď proti Šachtaru, všechno jsou to velkokluby. Řekl bych, že Šachtar je světový klub. Proti takovým soupeřům jsem rád za každou minutu na hřišti,“ okomentoval svůj start těsně po prvním zápase na soustředění odchovanec znojemského fotbal.

Hned na úvod se nabízí otázka na zápas proti ukrajinskému Šachtaru Doněck. Jaké to bylo utkání?

Strašně těžké. Je to světový tým plný skvělých individualit, každý hráč je ve fotbale pojem. Také to bylo na hřišti poznat, Šachtar je prostě hodně velká kvalita.

Vy jste měl v poslední minutě takovou pološanci. Hlavičkoval jste těsně vedle. Když si tu situaci promítáte zpětně. Dala se řešit i jinak?

Ano, měl jsem tam jednu hlavičku kolem velkého vápna. Bohužel, balon šel těsně mimo. Všechno bylo ve velké rychlosti. Myslím, že jsem to vyřešil dobře, nic moc se s tím nedalo dělat.

Na začátku roku jste byl na prvním soustředění v Chorvatsku. Je pro vás Turecko stěžejní v tom abyste se dostal do kádru?

Samozřejmě, ta šance tady je. Obě soustředění jsou o tom, aby se hráči ukázali. Dělám všechno, abych se do kádru dostal, ale není to jenom o individuálních výkonech, chci také pomoci týmu.

Máte za sebou přípravu v mládežnických reprezentacích a také v devatenáctce Slovácka. Dá se to srovnat s přípravou ligového týmu?

Je to první liga. V mužích je všechno o poznání rychlejší. Na všechno máte méně času. Řekl bych, že třeba v dorostu máme víc balon, je tam víc herních kombinací.

Jak vypadá váš program. Vidíte nějaký rozdíl od prvního soustředění v Chorvatsku?

Chorvatsko bylo podle mě více kondiční. Turecko se mi zdá takové více herní a taktické. Je zde hodně her s balónem, různé stavěčky a podobné věci, které pro nás připravili trenéři. Řešíme tady hodně i taktiku.

Co prostředí a tréninkové zázemí. Jste spokojení?

Na trénink to máme zhruba dvacet minut. Je tady několik kvalitních travnatých ploch. Zázemí je obrovské, velice hezké a také hodně moderní, takže super. Na pokoji jsem s Michalem Kohútem a připojí se k nám taky brankář Jirka Borek z devatenáctky, který přijede jako náhrada za zraněného Radka Porcala.

Na vaši pozici přišel do klubu Jan Kliment. Už jste se blíž poznali?

Pár slov už jsme prohodili. Přišel na začátku přípravy, pak se zranil, ale pozoruji ho. Je to přece jenom už zkušený hráč a mát toho daleko odehráno víc. Sbírám každou zkušenost.

Máte v Turecku vůbec nějaké volno? Jak ho případně využíváte?

Volný čas máme vždycky mezi prvním a druhým tréninkem a pak po druhém tréninku. Většinou jsme na pokojích nebo na regeneraci. Ještě jsme se nestihli podívat ani na moře.

Také si nelze nevšimnout, že jste začal zimní přípravu s novým účesem. Máte svého kadeřníka nebo dokonce salon?

Tak speciálního kadeřníka nemám (směj se). Chodím k jednomu šikovnému do Hradiště a taky mám ještě jednoho známého u nás ve Znojmě.