Po bezkrevném výkonu, zpackaném úvodu a dvou laciných brankách v úvodní čtvrthodině prohrál v Teplicích 0:2 a v tabulce klesl za Opavu na dvanácté místo.

Daníček a spol. ve FORTUNA:LIZE nevyhráli popáté za sebou a na tři body čekají od 16. února. Zatímco předcházející výkony snesli přísnější měřítko, sobota přinesla velké rozčarování.

Pořádně naštvaný byl také kouč Martin Svědík.

„Musíme se z toho hodně rychle vzpamatovat. Vzít si to hlavně do hlav a k srdci. Takovýto výkon se nesmí opakovat. Takhle se za Slovácko nehraje,“ hřímal před novináři na tiskové konferenci kouč poražených.

Do hodnocení utkání se raději příliš nepouštěl.

„Je to úplně zbytečné,“ prohlásil. „Náš výkon neměl parametry, abychom tady mohli pomýšlet na úspěch,“ ví Svědík.

Teplice - Slovácko 2:0
Slovácko srazila v Teplicích hrubka Trmala

Po utkání v Teplicích byl nezvykle stručný. Na odborný výklad neměl náladu, hráče nechtěl veřejně pranýřovat, i když bylo vidět, jak moc ho mizerný výkon i porážka pořádně štvou.

„Moje hodnocení bude velice stručné. Podali jsme slabý výkon na to, abychom tady mohli bodovat,“ říká kouč Slovácka.

Hosty srazila hlavně hrubá chyba jindy spolehlivého brankáře Trmala, který v 9. minutě vyběhl pro míč až k autové čáře, ale odkopem po zemi našel jen Horu a ten poslal balon do prázdné branky.

Druhý úder zasadil soupeři Kuchta, který ještě na podzim nastupoval právě za tým z Uherského Hradiště.

„Teplice vyhrály zaslouženě. Zápas rozhodly v první čtvrthodině. Pak už se nedělo nic zásadního. Do děje utkání jsme nepřispěli vůbec ničím. Když už jsme se dostali do nějaké pološance, řešení bylo špatné,“ uvedl Svědík.

Moravané se z těžkých direktů už nezvedli a zbytkem zápasu se spíše protrápili.

„Někteří hráči by si měli uvědomit, že hrajeme o záchranu a že se takto k mistrovskému utkání nepřistupuje,“ pronesl Svědík. „Náš výkon byl velice slabý,“ dodal.