„Dal jsem druhý gól v sezoně, to se mi ještě nepovedlo,“ přiznal a popisoval první branku zápasu. „Dobře mě viděl Mára Havlík, který balon otočil na druhou stranu. Byl jsem tam sám, nejprve jsem viděl, že tam kluci nabíhají a mohl jsem tam dát centr, ale pak jsem tam uviděl mezeru a zkusil jsem vystřelit. Vyšlo to, balon zapadl za tyčku.“

Po brance Slovácka to byla plzeňská Viktorka, které diktovala tempo hry. V závěru poločasu srovnal Krmenčík. Vyrovnávací branka padla přes hrdinu úvodních minut.

„Měl jsem kolem sebe tři hráče, bylo jich tam hodně. Dával jsem do souboje špičku kopačky. Bohužel Krmenčík tam byl dřív. Prošlo mu to,“ okomentoval Reinberk vyrovnací branku soupeře.

Domácí tým šel tedy do kabin za nerozhodného stavu.

Jaké byly pokyny od trenéra Svědíka pro druhou půlku duelu? „Závěr první půlky byl hektický, lítal tam jeden centr za druhým. Toho jsme se chtěli ve druhém poločase vyvarovat. Druhou půlku toho Plzeň moc neměla, my jsme udeřili v závěru, takže paráda,“ hodnotil duel zkušený bek Slovácka a připomněl také výhru ze Štruncových sadů.

„Když jsme vyhráli v Plzni, tak nás zdobila agresivita, rychlé dostupování hráčů. Dneska jsme to měli v utkání znovu. Myslím si, že jsme měli slušný začátek, pak to bylo horší, ale ve druhé půlce jsme navázali na agresivitu z úvodu zápasu.“

Výhra na Spartě a šest bodů ze zápasů proti Plzni. Slovácku se proti týmům silné trojky v letošním ročníku FORTUNA:LIGY nebývale daří. „Proti silnějším mančaftům se nám hraje líp. Byla by škoda, to v Příbrami pokazit. Chceme tam vyhrát a mít klid,“ dívá se Petr Reinberk k poslednímu letošnímu zápasu a hodnotí podzim.

„Byl dobrý, udělali jsme dobré výsledky. Většinou se plácáme kolem desátého místa. Tak dobré umístění už tu hodně dlouho nebylo.“ řekl na závěr muž, který odehrál v lize za Slovácko úctyhodných 205 zápasů.