„Na jaře, když tady poprvé odehrál celý zápas měl tutovku. Jsem rád, že to teď napravil a pomohl týmu k vítězství,“ uvedl po utkání Martin Svědík.

S nasazením mládežnického reprezentanta počítal už dopředu. „Michal měl trošku horší přípravu. Dostával se do toho postupně. Před dvěma zápasy jsem mu říkal, že pokud bude dobře pracovat, využiji ho v Teplicích. Michal dopředu věděl, že bude hrát a co po něm chci,“ tvrdí Svědík.

Trenér Slovácka chtěl posílit záložní řadu, taky potřeboval nahradit kapitána Daníčka, jenž musel zase zaskočit na stoperovi. „Kohút je hráč, který se umí dostat do šance, umí dát gól, což potvrdil. Měl ale skórovat už v první půli,“ připomíná zahozenou příležitost Svědík.

Rodák z Velké nad Veličkou udeřil až po hodině hry. Míč se k němu dostal na zadní tyči a pohotový Kohút jej protlačil do sítě. Domácí protestovali, podle nich balon nepřešel brankovou čáru. Sudí Rejžek ale gól uznal a dvacetiletý mladík mohl slavit premiérovou ligovou trefu.

„Naše vítězství je zasloužené,“ myslí si Svědík.

Moravané na Stínadlech potvrdili dobrý vstup do sezony, po třech kolech má sedm bodů, stejně jako mistrovská Slavia. „Pro nás je strašně důležité, abychom body z Teplic potvrdili doma s Příbramí,“ uvědomuje si.

Podle Svědíka za dobrými výkony a výsledky stojí především tvrdá práce mužstva. Výsledky ale náročný kouč nijak nepřeceňuje. Ví, že Daníček, Petržela nebo Cicilia dokáží pracovat ještě lépe a tvrději.

Chci, aby z mužstva vyzařovala aktivita

„V každém zápase mámě určité výpadky. Pasáže, kdy tolik neběháme, jsme pasivní a tolik nám to nejde. Toto chceme ze hry odstranit, protože v lize jsou mužstva, která nás za to budou trestat,“ tuší Svědík. „Chci, aby z mužstva vyzařovala aktivita, jak v útočné, tak i obranné fázi,“ přidává.

Ani vstup do druhého poločasu nebyl dobrý. „Nebyli jsme aktivní. Přestali jsme dostupovat soupeře a nechali se zbytečně zatlačit. Důležité bylo, že jsme přežili šanci Mareše a dali vedoucí gól. Pak už jsme si to hlídali,“ prohlásil Svědík.

Hosté v obraně pracovali slušně celé utkání. Severočechy pustili jen k pár šancím. „V prvním poločase, kromě trestného kopu, který letěl do břevna, jsme byli aktivnějším týmem. Bohužel buď jsme šance neproměnili, nebo končili v předfinální fázi. Celkem dobře jsme kombinovali, dostávali jsme se před šestnáctku soupeře, ale vpředu jsme byli hrozně nepřesní a ztráceli balony,“ dodal Svědík.


Načítám tabulku …