Kadlec a spol. udolali Karvinou 3:1 a těší se na jarní čtvrtfinále MOL Cupu.

„Pohár stavím hodně vysoko, protože člověk díky němu může něco vyhrát, dostat se do Evropy. Pro nás je velmi důležitý, což vnímá i kabina. Cílem byl postup a ten hráči splnili,“ uvedl po pátečním dramatu Svědík.

Na Městském stadionu Miroslava Valenty to s jeho tým nevypadalo dobře. Fotbalisté Slovácka sice Karvinou přehrávali, místy je pořádně zmáčkli, vytvářeli si velké šance, ale střelecky se trápili. Úspěchu šli ale po celou dobu naproti a za snahu byli nakonec zaslouženě odměnění.

„Sice to dlouho vypadala na den blbec, ale nakonec se to obrátilo na naši stranu. Ale šli jsme tomu naproti,“ říká Svědík, který i v hektickém závěru věřil v obrat i postup.

„Kdybych věděl, že se tam nedostáváme nebo nám to nejde, ale my jsme stupňovali tlak, měli šance,“ upozorňuje.

Známý kouč litoval pouze neproměněných příležitostí, prodloužení mu ale vůbec nevadilo. „Utkání v reprezentační pauze splnilo účel, alespoň máme všechny hráče vytížené,“ usmíval se.

Celek z Uherského Hradiště do zápasu vstoupil lépe, ale ve 24. minutě nechal při rohu volného stopera Šindeláře a Karviná šla do překvapivého vedení.

Fotbalisté Slovácka (bílé dresy) se v osmifinále MOL Cupu utkali s Karvinou.
Podívejte se: Slovácko odvrátilo vyřazení, Karvinou zlomilo v prodloužení

Domácí následně převzali iniciativu a dostali soupeře pod tlak, dlouho se jim však nedařilo se prosadit.

V šancích neuspěli Cicilia ani střídající Jurečka. Oba útočníci ale své předcházející zaváhání odčinili a duel nakonec rozhodli Ve druhé minutě nastaveného času na Holzerův centr Jurečka a vynutil si prodloužení.

„Celý druhý poločas jsme si museli dávat pozor na brejky, které jsme někdy hasili až na poslední chvíli. V závěru jsme ale hráli na riziko. Nechali tam tři útočníky, protože jsme nechtěli nikam zalézat, ale naopak si vytvořit tlak a zápas rozhodnout. Do penalt jsme jít nechtěli,“ přiznává.

Obrat dokonal přesně hlavičkující Cicilia, který pak po faulu na Šašinku proměnil pokutový kop a pojistil postup Slovácka.

„Karviná se snažila kouskovat hru, zdržovala, takže spravedlnosti bylo učiněno za dost,“ má jasno Svědík.

Jeho tým neprohrál napříč všemi soutěžemi devátý zápas po sobě a připojilo se k již známým čtvrtfinalistům Spartě, Mladé Boleslavi, Bohemians 1905, Hradci Králové a Jablonci.

Zbývající dva osmifinálové duely MOL Cupu se odehrají v pozdějších termínech. Utkání mezi Českými Budějovicemi a Olomoucí je na programu 23. listopadu a souboj obhájce trofeje a ligového mistra Slavie se Zlínem až 15. prosince.

Celek z Uherského Hradiště se tak vítězně naladil na ligovou bitvu se Spartou, kterou doma přivítá příští neděli. „Pro náladu i sebevědomí je postup důležitý, ale nijak bych to nespojoval se Spartou. V sobotu máme trénink, pak dostanou kluci dva dny volna, aby si psychiky vydechli a nabrali další síly. Na přípravu máme času dost,“ dodává Svědík.