„Nechápu to a nerozumím tomu,“ kroutil hlavou po další kovbojce kouč poražených.

Svědíka nejvíce rozlítil penaltový zákrok Jurošky na Kuchtu ve 43. minutě. „Jsem zklamaný, že k podobné situaci vůbec dojde. Hlavní rozhodčí stojí dva metry od souboje, kouká na něj a ukazuje, že se nic neděje a pomezní ze vzdálenosti asi šedesáti metrů signalizuje faul. Tohle nemohu překousnout, je to hrozně zarážející,“ líčil na tiskové konferenci.

„Pak ať mi někdo vysvětluje, jestli panuje nějaká spravedlnost a není v tom nic dalšího,“ prohlásil při odchodu.

Kromě diskutabilního momentu ze 43. minuty navíc Moravany dopálily tvrdé zákroky domácího útočníka Kuchty, kterého v nastaveném čase první půle poslal k zemi zkušený stoper Kadlec a za zbytečné oplácení byl oprávněně vyloučen.

„Nemůžu situace posoudit, takže je budu hodnotit obecně. Určitě jde o nedisciplinovanost vůči týmu i o hrubé ovlivnění výsledku,“ souhlasí Svědík.

„Musím se ale vyjádřit také k tomu, že jsem neviděl žlutou kartu pro Kuchtu, který před tím konfliktem šel třikrát loktem do Kadlece, který byl v nepřipravené poloze, a nebylo z toho vůbec nic,“ vzpomíná ostré střety z první půle.

„Jestli se někde hledá míra toho, kdy kartu dát a kdy ne, tady měla přijít hned. Třeba by pak k situaci ohledně červené karty ani nedošlo, protože po penaltě plály emoce,“ přidává.

Chybu hledám u nás

Daníček a spol. i v deseti živili šanci na bodový zisk. Ještě v 89. minutě bránili remízu 1:1. V závěru ale dovolili Liberci dvakrát skórovat a i přes snaživý výkon z toho byla porážka a smutná cesta domů.

„Inkasovaný gól shodil celou naši práci,“ tvrdí Svědík. „V momentě, kdy bychom tady remizovali 1:1, bych řekl, že byla druhá půlka byla z naší strany dobrá. Měli jsme být pozornější a utkání dohrát. Hledám chybu v nás,“ pronesl.

Slovan využil přesilovku až v 90. minutě, kdy mu vystřelil vítězství Martin Koscelník. Pojistku přidal v nastavení Michal Beran. Odchovanec Slovácka se v devatenácti letech trefil v lize vůbec poprvé. „V zápase šlo jednoznačně udělat lepší výsledek. Bohužel, jak je vidět, v Liberci nám není dáno, asi ani z jednoho směru,“ řekl Svědík.

Trmal přišel o neprůstřelnost

Liberec doma v lize neprohrál se Slováckem ani osmnáctý zápas a celkově vyhrál šesté z posledních sedmi kol. Hostům se navíc nepovedlo oplatit Slovanu březnové vyřazení ve čtvrtfinále domácího poháru po penaltovém rozstřelu a po koronavirové přestávce ztratili body i ve druhém zápase po sobě. Brankář Trmal navíc po dlouhých 442 minutách přišel o ligovou neprůstřelnost.

Přitom hosté měli zápas U Nisy dobře velmi dobře rozehraný.

„První poločas jsme sice nezačali nejlíp, ale zhruba po deseti minutách jsme převzali iniciativu, otěže utkání a tlačili se do zakončení. Naše aktivita vyvrcholilo ve 29. minutě gólem Tomáše Zajíce,“ líčí Svědík.

Pak ale Slovácko přestalo hrát, tlak Liberce vyvrcholil penaltou a vyloučením.

„Celý druhý poločas jsme odehráli v deseti, ráz duelu byl jiný. Nelze říct, že bychom hráli špatně. Naopak, v bloku jsme naopak pracovali velice dobře. Udrželi jsme balon, hrozili z brejků a chtěli utkání rozhodnou. Bohužel přišla krutá devadesátá minuta a po nedohraném balonu domácí vstřelili branku na 2:1. Třetí gól už byla jen taková nadstavba,“ zakončil Svědík.