„Musíme se zamyslet nad naší situací, proč k tomu dochází. Připadá mi, že někteří hráči si neuvědomují, že hrajeme ve skupině o záchranu a je třeba s tím něco dělat. Míra zodpovědnosti a týmovosti byla velmi malá,“ míní nespokojený kouč Slovácka.

Petržela a spol. na půdě moravského rivala nenavázali na utkání v Nice, výkon hostů hlavně v první půli zůstal za očekáváním. „Prohráli jsme zaslouženě,“ uznal Svědík.

Osmačtyřicetiletý kouč samozřejmě také v týdnu sledoval dění v Ostravě.

Vedení Baníku totiž odvolalo kouče Vrbu a na jeho místo dosadilo bývalého reprezentanta Hapala, který Baník vedl už v sezoně 2005/06.

Tým z Uherského Hradiště ale premiéru novému kouči Baníku nepokazil. „Sestavu jsme celkem tipli, ale víme, že za čtyři dny se nedá moc věcí změnit. Příprava na utkání byla standardní. Zaměřili jsme se spíš na naše věci, což nám paradoxně moc nepomohlo,“ mrzí Svědíka.

Fotbalisté Baníku Ostrava (v bílém) proti Slovácku.
Podívejte se: Slovácko premiéru novému kouči Baníku nepokazilo, prohrálo 1:3

V neděli pošetřil kapitána Kadlece, šanci od první minuty dal Břečkovi.

„Michala jsme nechali záměrně odpočinout, protože program je fakt náročný a jeho výkony nebyly v zápasech s Jabloncem či Bohemians optimální,“ vypozoroval Svědík. „Michal je hráč, který se potřebuje pořádně nachystat, aby byl pro mužstvo platný,“ přidává.

Většina opor sice v sestavě zůstala, jejich výkon ovšem dobrý nebyl.

Nejhůř dopadl Jan Kalabiška. Jindy spolehlivý a produktivní krajní obránce se během dvou minut první půle vyfauloval a ve 38. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen.

„První kartu neřeším, ani nevím, za co byla udělena, ale druhá jde jednoznačně na jeho vrub. Je to jeho vina, protože musel vědět, že půjde ven,“ má jasno Svědík.

VPŘEDU JSOU STERILNÍ

Svěřence nešetřil už při cestě z hrací plochy do šatny a káral jej i před novináři.

„Jeho výkon nebyl v pořádku. Za mě nepochopitelný faul, jasná nedisciplinovanost. Bude to muset odčinit, protože to bylo proti týmu,“ říká Svědík.

Jeho tým doplatil v Ostravě na mizerný začátek, celkově špatnou první půli.

„Když si řekneme, že se chceme odpíchnout od obrany, protože dostáváme v poslední době hodně branek, tak celou tu věc popřeme. Ve 20. minutě je to 0:2 a jdeme navíc do deseti,“ kroutí hlavou Svědík.

Podle něj bylo utkání podobné jako proti Bohemians. „Pak jsme sice drželi balon, ale bylo to bez nějakého efektu. Centry neměly adresáta, a když, tak to Kozák třikrát ve vápně nezpracuje a nic z toho není. Vpředu jsme sterilní,“ vadí bývalému útočníkovi.

Hosté paradoxně pookřáli až v oslabení.

„Výkon v deseti byl v pořádku, ale sráží nás neproměněné šance, které nás stojí výsledek,“ dodává.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...