Slovácko to zvládlo. Porazilo o dvě branky jednoho z největších soků o ligovou příslušnost. Porazilo nebezpečnou Příbram. Domácím vyšel parádně vstup do zápasu. Už po sedmi minutách hry se radovali po brance Tomáše Zajíce. Kouč domácích, tak chválil hlavně začátek důležitého duelu.

„Na rozdíl od posledních utkání jsme měli aktivní vstup do zápasu. Vyústilo to ve standardní situace a vedoucí gól. Po naší vstřelené brance jsem měl k mančaftu výhrady. Přestali jsme být aktivní, Příbram se dostala znovu do hry,“ hodnotil první dějství Martin Svědík.

Trenér Příbrami Roman Nádvorník byl za první poločas na svůj tým hodně kritický.

„ Do prvního poločasu jsme vstoupili hodně špatně. Slovácko nás jednoznačně přehrálo v agresivitě. Mělo všechny odražené balóny, hrálo jednodušeji, dostávalo se do optického tlaku a z toho pramenila i první branka,“ věděl kouč Příbrami.

Po změně stran se scénář z první půlky takřka opakoval. Znovu uběhlo sedm minut, po kterých Příbram inkasovala druhou branku. Na roh výborně hrajícího Janoška si naskočil nikým nehlídaný Hofmann a poslal domácí tým do rozhodujícího dvoubrankového vedení.

„Druhý poločas jsme se chtěli dostat do hry, chtěli jsme dát branku, ale naopak jsme dostali branku po chybě ze standardní situace,“ viděl úvod druhého dějství Roman Nádvorník.

O nějakých pět minut později mohl hosty vrátit do hry Rezek, ale pokutový kop, nařízený po faulu Trmala na Mingazova, nasměroval pouze do tyče.

„ Kdybychom snížili, mohlo to být ještě zajímavé. Byl to zlomový okamžik celého zápasu. Pak už jsme nebyli schopní reagovat a Slovácko si už výsledek pohlídalo,“ věděl příbramský trenér Roman Nádvorník.

Kouč Slovácka Martin Svědík byl nespokojený hlavně ze situace, ze které kopala Příbram penaltu.

„Ve druhém poločase jsme si nechali udělat penaltu z brejku, to bych mužstvu vyčetl. Jinak bych řekl, že tým si šel za výhrou,“ věděl Svědík a vysvětloval zařazení do sestavy muže, který byl u obou branek Slovácka.

„ Rozhodoval jsem se, jestli mám dát Dominika Janoška do sestavy. Na tréninku byl hodně hladový, co ještě od něho čekám, tak to jsou čísla. Má třeba pět střel na bránu, ale ani jednou ji netrefí. V tom čekám zlepšení, ale jeho výkon přispěl k tomu, že jsme utkání zvládli,“ hodnotil výkon nejlepšího hráče zápasu kouč Slovácka.

Výhra posunula domácí tým zase o boj o prostřední část tabulky. Trenér Martin Svědík o nějakých taktických prognózách nechtěl ani slyšet.

„Nad žádnou desítkou se nezamýšlím. Měli bychom se dívat sami na sebe. Aktuálně je důležité, abychom zvládli zápas v Liberci. Ve finále se musíme se soustředit na to, abychom udělali, co nejvíc bodů,“ řekl na závěr tiskovky.