Po vyloučení stopera Kadlece a proměněné penaltě Vaňka přišla drsná rána v poslední minutě. Hosty v derby srazila chytře zahraná standardní situace a přesné zakončení střídajícího Fouska. Porážka 1:2 je děsně bolela.

Na brněnské straně euforie z famózního obratu i první domácí výhry po návratu do nejvyšší soutěže, navíc pod taktovkou nového hlavního kouče Richarda Dostála, u Slovácka další rozpaky, obrovské zklamání a druhá prohra v řadě.

„Pro mě je hodnocení velice těžké, protože jsme prohráli zápas, který jsme měli dobře rozehraný. Bohužel v závěru přišel kolaps, který bychom neměli vůbec dovolit,“ smutní hostující kouč Martin Svědík.

Ztracené body ho samozřejmě pořádně štvaly. „Prohospodařili jsme už první poločas. Příště si to musíme lépe pohlídat,“ ví dobře.

Devatenáctiletý stoper Jaromír Srubek zamířil do Slovácka z Baníku Ostrava. Na podzim hrál MSFL.
Premiérová trefa Srubka nestačila. Slovácko padlo v Brně gólem z poslední minuty

Domácí kouč Richard Dostálek byl po sražení moravského protivníka stručný.

I když Zbrojovka doma v nejvyšší soutěži porazila Slovácko počtvrté za sebou, nový šéf na brněnské střídačce velkými slovy šetřil.

„V úvodu utkání se na nás projevila nervozita, která nás provází v této době. Pro vítězství jsme ale udělali maximum, což se nám vyplatilo,“ uvedl bývalý reprezentační záložník, jenž den před utkáním vystřídal Miloslava Machálka.

Zbrojovku zachránil senzační finiš. Nejprve po závaru ve vlastní šestnáctce zahrál stoper Kadlec reflexivně rukou, viděl červenou kartu a nařízenou penaltu v 85. minutě bezpečně proměnil Vaněk.

Třicetiletý záložník v poslední minutě rozehrál šikovně standardní situaci na Fouska, který z úhlu prostřelil Bajzu a dokonal obrat.

„Standardní situace ovlivňují zápasy. My jsme z ní sice dali gól, ale taky dva dostali, což je trestuhodné,“ kroutil hlavou Svědík.

Nepozorným svěřencům vyčítal ztrátu koncentrace i menší zodpovědnost. „Než se přesuneme a zareagujeme, vždycky nám to trvá,“ všímal si.

Přitom hosté na prázdné Srbské dlouho drželi protivníka zkrátka a nepouštěli jej až na výjimky před gólmana Bajzu.

„Prvních pětadvacet minut se spíš nakopávaly balony, byl to takový boj o střed pole. Výkon některých hráčů třeba v presinku zůstal za očekáváním,“ uvedl.

S přibývajícími se minutami se však borci z Uherského Hradiště zlepšili, získali větší klid na balonu a začali přesněji kombinovat. „Vytvořili jsme si šance, které jsme bohužel neproměnili,“ posteskl si Svědík.

I ve druhém poločase to byl spíš boj se spoustou osobních soubojů. I tak se ale hosté ujali vedení, které jim čtvrt hodiny před koncem vystřelil debutující stoper Srubek.

Nečekaná tvář v sestavě Slovácka po centrovaném přímém kopu Havlíka uklidil propadlý míč mezi brněnskými stopery do sítě.

„Odvedl slušný výkon. Obstál celkem slušně,“ okomentoval Svědík výkon ostravského odchovance.

Opoře třetiligové juniorky dal šanci místo nemocného Hofmanna.

„Nechtěli jsme stoperskou trojku ničím narušovat,“ vysvětluje svoji překvapivou volbu kouč Slovácka.

Koho postaví proti Plzni, zatím netuší. K dispozici nebude Hofmann ani vyloučený Kadlec. „Nějaké varianty máme,“ netrápí se složením obrany šestačtyřicetiletý trenér.

Bývalému reprezentantovi vyloučení vyčítat nebude. I když zmařil soupeři velkou šanci, vyrovnání stejně nezabránil.

„Ruku tam dal instinktivně, lepší by byla varianta s gólem na 1:1,“ míní Svědík.

„Pro nás to byl zase dvojí trest. Po penaltě přišlo vyloučení a gól, Michal navíc bude další zápas sedět na tribuně,“ dodává.