„Jsem velmi zklamaný z výsledku i z toho, že jsme před vlastním publikem prohráli potřetí za sebou,“ přiznává trenér Slovácka Martin Svědík.

Celek z Uherského Hradiště v neděli položily dvě branky, které sudí Rejžek uznal až na pokyn videorozhodčího.

Hosté nejprve skórovali v úvodní čtvrthodině po dorážce Vacka, rozhodující úder soupeři zasadili v 87. minutě, kdy trefa Hronka nejprve neplatila kvůli ofsajdu, ale po zásahu VAR se již Pražané radovali.

„Z dostupných záběrů to není pořádně vidět, ale je jasné, že když je na stadionu VAR, tak se pravda vždycky odhalí,“ ví dobře Svědík.

Toho spíš zajímaly chyby, které předcházely inkasovaným brankám.

„U prvního gólu to byl Kalabiškův prohraný souboj, přihrávka mezi naše stopery, po které nemáme navázaného nabíhajícího hráče a pak to nedohrajeme v šestnáctce,“ zlobil se domácí kouč.

Druhý gól Hronka byl pro Svědíka úplně nepochopitelný. „Nechat si takto zaběhnout hráče, když jsme v přečíslení, je trestuhodné,“ láteří.

Naopak Slovácku dalekonosná trefa Havlíka z konce první půle štěstí nepřinesla.

„Klukům nemohu upřít snahu, ale fotbal je o detailech a chybách, které neustále děláme. Že si vytvoříme šance, je hezké, ale zakončení je stále stejná písnička. Mužstvo sice poctivě pracuje a má příležitosti, ale na druhé straně se nedokáže zkoncentrovat na detailní situace,“ prohlásil Svědík.

Moravané dotahovali náskok soupeře od 15. minuty.

„Vstup do utkání jsme měli sice dobrý, ale pak si necháme dát branku, když zase nedohrajeme situaci a uděláme strašnou spoustu chyb,“ zlobí se Svědík.

„Přitom v pohárové matematice si říkáme, že nesmíme dostat gól, ale hned na začátku se nám vše naruší,“ štve ho.

Za stavu 0:1 přišel herní útlum, oboustranně neurovnaná hra ve středu pole. Celek z Uherského Hradiště se zvedl až díky trefě Havlíka.

Fotbalisté Slovácka (v bílých dresech) v prvním semifinále  Skupiny o Evropu vyzvali pražské Bohemians 1905.
Slovácko ve skupině o Evropu doma padlo. V souboji dvakrát rozhodovalo video

Domácí středopolař ve druhé minutě nastaveného času první půle vystihl rozehrávku soupeře a přízemní střelou z dvaadvaceti metrů překonal gólmana Valeše.

Byla to jediná střela Slovácka na bránu v prvním poločase, předtím domácí měli jen Dvořákův hlavičkový pokus do břevna.

Slovácko se i po přestávce snažilo, ale šancí ke skórování až tolik nemělo. Střely Sadílka a Reinberka šly mimo. Domácím s přibývajícími minutami docházely síly, v závěru toho měli někteří hráči opravdu dost.

„Ve druhém poločase toho sice hodně naběháme, napracujeme, ale leckdy zbytečně, protože ztrácíme balony a Bohemka pak hrozí z každého brejku,“ uvedl Svědík. Svěřence i za nerozhodného stavu 1:1 nabádal k opatrnosti. Aby hru zbytečně neotvírali.

Marně. V 87. minutě se za obranou Slovácka ocitl Hronek. Hráč Zlína, jenž v Ďolíčku hostuje, i přes zvednutý praporek asistenta rozhodčího dal gól, který potvrdil až VAR.

Klokani tak mohli slavit trochu šťastné vítězství. Moravané naopak doma padli potřetí za sebou. Tentokrát u toho díky rozvolnění bezpečnostních opatření bylo téměř dva tisíce diváků.

„Fanouškům musíme poděkovat, opravdu nás hnali. Porážka mrzí o to víc, že jim nedokážeme udělat radost,“ dodal Svědík.